Saz dinlemek insanı sakinleştirir mi?

DeoNade

Decapat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eniştem saz ile kurtlar vadisi müziği çalıyor pek sakinleştiğimiz söylenemez.

Kişisel bir şey bu kişiden kişiye değişir. Ben aşırı sinirlendiğimde veya psikolojim bozulduğunda sakinleşmek için Hard Metal dinliyorum mesela. Sevdiğimden değil kafamı patates gibi yapıyor düşünmemi engelliyor hiç bir şey düşünemez olunca biraz yatışıyorum.
Gibi mesela;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kişisel bir şey bu kişiden kişiye değişir. Ben aşırı sinirlendiğimde veya psikolojim bozulduğunda sakinleşmek için Hard Metal dinliyorum mesela. Sevdiğimden değil kafamı patates gibi yapıyor düşünmemi engelliyor hiç bir şey düşünemez olunca biraz yatışıyorum.
Gibi mesela;

Slipknot, In Flames ve Cannibal Corpse öneririm hocam, aşırı sinirli anlarınız için.

Slipknot, In Flames ve Cannibal Corpse öneririm hocam, aşırı sinirli anlarınız için.
Bu Cannibal Corpse bayağı iyiymiş. Eskiden bu tarz müzik dinleyenlere aptal gözüyle bakardım. Şimdi bu müzikleri dinleyip kendimi rahatlatıyorum. Kafamın içinde bazen bir uğultu oluyor ve sadece bu şekilde bastırabiliyorum.

Bu Cannibal Corpse bayağı iyiymiş. Eskiden bu tarz müzik dinleyenlere aptal gözüyle bakardım. Şimdi bu müzikleri dinleyip kendimi rahatlatıyorum. Kafamın içinde bazen bir uğultu oluyor ve sadece bu şekilde bastırabiliyorum.
Tabii, aptal gözüyle bakmamak gerek, her müzik türünün kendine özel bir olayı var. Bana göre değil ama araştırdığım için bir miktar bilgim var.
Black Metal, Melodic/Symphonic Death Metal adı altında daha çok şey keşfedebilirsiniz.
Bir de Infant Annihilator diye bir grup var, baterist yerine makineli tüfek var sanırım. Bana göre olmadığı belli ama tahmin ediyorum ki kafadaki uğultuyu güzelce susturabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı