"Scanning and repairing Drive" hatası

Erayurun71717171

Hectopat
Her zamanki gibi oyun oynuyordum ve bilgisayarı kapattım açtım. Böyle SATA'larini soktum taktım geri geldi sonra bir daha böyle yapıyor. Ne yapabilirim?

IMG_20210905_172731.jpg

Anlık güç kesintilerinde sistem dosyalarının bütünlüğünü ve doğruluğunu kontrol ediyor.
Eğer her defasında çıkıyorsa genel olarak depolama aygıtınız sorunlu demektir ya da işletim sisteminizin dosya bütünlüğü zara görmüş.

Artı -1 Eksi
Benim eskiden kullandığım Windows 8.1'de aynı problem vardı. Normalce kapatıyordum, ama açtığımda bu hatayı alıyordum. 30 dk falan bekletiyordu bu ekranda. Format atınca düzelmişti. önemli verileriniz yoksa direkt format atın gitsin. Önemli az çok bir şeyleriniz varsa da yedekleyin ve format atın. Sorun düzelir büyük ihtimalle.

Benim eskiden kullandığım Windows 8.1'de aynı problem vardı. Normalce kapatıyordum, ama açtığımda bu hatayı alıyordum. 30 dk falan bekletiyordu bu ekranda. Format atınca düzelmişti. Önemli verileriniz yoksa direkt format atın gitsin. Önemli az çok bir şeyleriniz varsa da yedekleyin ve format atın. Sorun düzelir büyük ihtimalle.

İşletim sisteminizin dosya bütünlüğü zara görmüş. Sizce ne anlama geliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı