''Scanning and repairing drive'' Sorunu

Massivec

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece sistemim açık vaziyetteyken 3-4 kere elektrik kesintisi oldu. Sistemim yavaş açılıp kapanıyor ve artık sistemimi açarken ''Scaning and repairing drive (D)'' yazısı ile karşılaşıyorum ve Yerel Disk D'de hiç bir şey yok. Yüklü olan programların masaüstündeki kısayolları boş. Ancak Denetim Masasındaki Program Kaldır veya Değiştir'de gözüküyorlar. Hard Disk'ime zarar gelmiş midir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelmiş olabilir ne yazık ki:(. Bu yazı eğer harddiskindeki bir sorundan dolayı çıkmış ve harddiskteki sorunuı çözmeye çalışmış. Ancak başaramamış. Sistemin artık hep böyle mi?

Evet her açışımda aynı 28 saniye civarı bekiyorum%100 diyor ve açılıyor. İçinde 2 cümle olan metin belgesini 9 saniyede açıyorum.

Gelmiş olabilir ne yazık ki:(. Bu yazı eğer harddiskindeki bir sorundan dolayı çıkmış ve harddiskteki sorunuı çözmeye çalışmış. Ancak başaramamış. Sistemin artık hep böyle mi?
Bir gelişme oldu. Son çare biçimlendirirken bilgisayar hızının eski haline döndüğünü farkettim ve biçimlendirmeyi durdurdum. Bu sefer yeniden başlattığımda tarayıp düzeltmeyi denemedi. Eskisi gibi hızlı çalışıyor. Bu ne demek ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı