Schengen ülkesindeyken başka bir Schengen ülkesine vize başvurusu yapılabilir mi?

Dustin

Hectopat
Soruyu tamamen başlığa yazmak istemezdim ama yazacak başlık bulamadım 😅. Şu an'da Polonya'da ikamet ediyorum şubat ayına kadar vizem var ve Almanya'ya vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Tüm belgelerim hazır ancak şu an olduğum yerden nasıl başvurabileceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. İnternette hiç kaynak yok. Bilginiz yoksa bile danışabileceğim bir yer biliyorsanız bana çok yardımcı olursunuz, teşekkürler.

Son düzenleme:
Emin olmamakla birlikte eski bir arkadaşımın deneyimi ile yanlış anlamadıysam yeni Schengen vizesi almak için aktif vizenin sonlanıp tekrardan kendi ülkende başvurman gerekiyor diye biliyorum. Zaten uzun süreli Schengen vizeleri de uzatılmıyor. Tabii kesin bir bilgi değil, Aklımda bu şekilde kaldı.

Bir de alakasız ama Polonya'da dil konusunda bir sorun yaşıyor musunuz? Kısada olsa bir yerleşik hayattasınız sanırsam ve lehçe çok zor bir dil.

Emin olmamakla birlikte eski bir arkadaşımın deneyimi ile yanlış anlamadıysam yeni Schengen vizesi almak için aktif vizenin sonlanıp tekrardan kendi ülkende başvurman gerekiyor diye biliyorum. Zaten uzun süreli Schengen vizeleri de uzatılmıyor. Tabii kesin bir bilgi değil, Aklımda bu şekilde kaldı.

Bir de alakasız ama Polonya'da dil konusunda bir sorun yaşıyor musunuz? Kısada olsa bir yerleşik hayattasınız sanırsam ve lehçe çok zor bir dil.
Öğrenciyseniz lehçe çokta önemli olmuyor. Zira herkes ingilizce biliyor, Avrupa sonuçta.

@Dustin Anladım, İngilizce bilme oranı çok yüksek değil diye biliyordum. Polonya'lı birkaç arkadaşım var, çok da iyi konuşamıyorlardı. Ama eğitim kısmında sorun değildir herhalde dediğiniz gibi. Ama Avrupa kısmında İskandinav ülkeleri hariç İngilizce bilmiyorlar pek bence. 😂 teşekkürler cevapladığınız için.

@Dustin Anladım, İngilizce bilme oranı çok yüksek değil diye biliyordum. Polonya'lı birkaç arkadaşım var, çok da iyi konuşamıyorlardı. Ama eğitim kısmında sorun değildir herhalde dediğiniz gibi. Ama Avrupa kısmında İskandinav ülkeleri hariç İngilizce bilmiyorlar pek bence. 😂 teşekkürler cevapladığınız için.
Ben Kielce'deyim burada çok düşük ingilizce bilme oranı. Genel anlamda Polonya'da düşük diyemem çünkü Varşova'da sokaktan 10 kişi cevirseniz 8-9 tanesi biliyordur ingilizce. Polonya'li çevirmeniz lazım tabii ki kime selam versem Türk çıkıyor çünkü. Varşova küçük Türkiye olmuş 🤣.

Yeni konular

Geri
Yukarı