Schengen vizesi nasıl alınmalıdır?

nüton

Centipat
Hanımlar beyler, ben 19 yaşında bir öğrenciyim. Bu sene lisem bitiyor özel bir liseden mezun olacağım. Ardından eylül'de üniversiteye başlayacağım ve bu yaz Temmuz'un başında bir Avrupa turu yapmak istiyorum. Hesabımda ortalama 15.000 TL var ve annem hesabında 50.000 TL gösterebilir. Kafamdaki Avrupa turu 12 şehirden oluşuyor ve ilk şehir Roma. Anlayacağınız üzere vize başvurumu da İtalya'dan yapacağım ve tur 20 günlük olacak Roma-Floransa-Milano-Marsilya-Barcelona diye gidiyor. Seyahat için Flixbus kullanacağım. Daha önce yurt dışına çıkmadığım için aklımda sorular var. Vizeyi alırken düzenleyeceğim turu sadece İtalya olarak mı göstereyim çünkü direkt tam bir Avrupa turu olarak gösterirsem masraflı gibi gözükür (ki değil hostellerde kalacağım bazen de otobüste uyuyacağım ortalama seyahatim 12.000 civarı tutuyor), vize memuru belki hesaplarımızda çok büyük bir miktar gösteremeyeceğimiz için ret verir başvuruma, sizce ne yapmalıyım? Tam olarak Avrupa turunu mu anlatayım ya da bulunduğum süre içerisinde sadece İtalya'da kalacağımı mı anlatayım? Çünkü alacağım vize Schengen olduğundan bir kere Schengen ülkesinde girdiğimde diğerlerine geçiş yapabiliyorum (C tipi vize başvurusu yapacağım). Bu arada vize mülakatında işe yarar mı bilmiyorum ama İngilizce de biliyorum.

Son düzenleme:
Hanımlar, ben 19 yaşında bir öğrenciyim. Bu sene lisem bitiyor özel bir liseden mezun olacağım. Ardından eylül'de üniversiteye başlayacağım ve bu yaz Temmuz'un başında bir Avrupa turu yapmak istiyorum. Hesabımda ortalama 15.000 TL var ve annem hesabında 50.000 TL gösterebilir. Kafamdaki Avrupa turu 12 şehirden oluşuyor ve ilk şehir Roma. Anlayacağınız üzere vize başvurumu da İtalya'dan yapacağım ve tur 20 günlük olacak Roma-Floransa-Milano-Marsilya-Barcelona diye gidiyor. Seyahat için Flixbus kullanacağım. Daha önce yurt dışına çıkmadığım için aklımda sorular var. Vizeyi alırken düzenleyeceğim turu sadece İtalya olarak mı göstereyim çünkü direkt tam bir Avrupa turu olarak gösterirsem masraflı gibi gözükür (ki değil hostellerde kalacağım bazen de otobüste uyuyacağım ortalama seyahatim 12.000 civarı tutuyor), vize memuru belki hesaplarımızda çok büyük bir miktar gösteremeyeceğimiz için ret verir başvuruma, sizce ne yapmalıyım? Tam olarak Avrupa turunu mu anlatayım ya da bulunduğum süre içerisinde sadece İtalya'da kalacağımı mı anlatayım? Çünkü alacağım vize Schengen olduğundan bir kere Schengen ülkesinde girdiğimde diğerlerine geçiş yapabiliyorum (C tipi vize başvurusu yapacağım). Bu arada vize mülakatında işe yarar mı bilmiyorum ama İngilizce de biliyorum.

Bir söz diyiceğim hanımlar derken?

Yeni konular

Geri
Yukarı