Scooter'a baktığım için tanımadığım birisi benimle kavga etmeye çalıştı

• Konuyu başlatan CBum
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 594

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba, geçen aylarda berbere gittim ilçe merkezine ve indiğimde otobüs durağında bekliyordum. Scooter kiralayan biri de o an önümden geçiyordu ve scootera baktım birkaç saniye markasını öğrenmek için (merak işte), sonra şahıs scooterdan inip bana bir şeyler söylemeye başladı, ben de kulaklıkla müzik dinliyordum ve yanına gittim. Bana "ne bakıyorsun? " dedi ve ben de içimden "aha çattık" dedim. Ben de kendisine bakmadığımı, scootera baktığımı ve biraz da dalgın bir insan olduğumu söyledim, kendisi ailevi olmayan, şahsıma birkaç küfür etti, tehdit savurdu, işim var diyerek bana telefon numarasını söyledi ve binip yoluna devam etti. Ben de problem uzamasın diye ve derdini sormak amacıyla telefonla verdiği numarayı aradım ve alakasız biri çıktı. Ya o yanlış verdi bilerek ya da ben yanlış girdim. Şimdi bazen düşünüyorum da o an kavgaya girseydim belki dövecektim, belki dövemeyecektim. Önemli olan bu değil, önemli olan şahsın bıçak taşıma ihtimali. Bu ihtimalden çekindim çünkü kendisi pek tekin birine benzemiyordu. Kavgaya girsek bir de yolun ortasındayız arabaların trafiğini aksatacağız, sonra atıyorum çocuğa bir şey olur polise gider bir de ben suçlu olurum, ya da daha kötüsü beni 20 kişiyle kıstırır falan. Bu ihtimallerin hepsini düşündüm ve kavgaya girmemeye karar verdim. Ben gayet sakindim tartışma boyunca.

Evet olay bu şekilde arkadaşlar size sorum şu:

O an siz olsanız ne yapardınız?

Kekoların ülkeden temizlenmesi dileğiyle...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, geçen aylarda berbere gittim ilçe merkezine ve indiğimde otobüs durağında bekliyordum. Scooter kiralayan biri de o an önümden geçiyordu ve scootera baktım birkaç saniye markasını öğrenmek için (merak işte), sonra şahıs scooterdan inip bana bir şeyler söylemeye başladı, ben de kulaklıkla müzik dinliyordum ve yanına gittim. Bana "ne bakıyorsun? " dedi ve ben de içimden "aha çattık" dedim. Ben de kendisine bakmadığımı, scootera baktığımı ve biraz da dalgın bir insan olduğumu söyledim, kendisi ailevi olmayan, şahsıma birkaç küfür etti, tehdit savurdu, işim var diyerek bana telefon numarasını söyledi ve binip yoluna devam etti. Ben de problem uzamasın diye ve derdini sormak amacıyla telefonla verdiği numarayı aradım ve alakasız biri çıktı. Ya o yanlış verdi bilerek ya da ben yanlış girdim. Şimdi bazen düşünüyorum da o an kavgaya girseydim belki dövecektim, belki dövemeyecektim. Önemli olan bu değil, önemli olan şahsın bıçak taşıma ihtimali. Bu ihtimalden çekindim çünkü kendisi pek tekin birine benzemiyordu. Kavgaya girsek bir de yolun ortasındayız arabaların trafiğini aksatacağız, sonra atıyorum çocuğa bir şey olur polise gider bir de ben suçlu olurum, ya da daha kötüsü beni 20 kişiyle kıstırır falan. Bu ihtimallerin hepsini düşündüm ve kavgaya girmemeye karar verdim. Ben gayet sakindim tartışma boyunca.

Ben olsam aramazdım numarayı ne de olsa o sizi tanımıyor. Aradığınız kişi o adam çıksaydı olay büyürdü.

Ben olsam aramazdım numarayı ne de olsa o sizi tanımıyor. Aradığınız kişi o adam çıksaydı olay büyürdü.
Ben uzlaşmak amacıyla aramıştım.

Hocam havlayan köpek ısırmaz.

Eğer o tür olaylardan tırsıyorsan(çekiniyorsan) youtube'da videolar var göz atmanı tavsiye ederim, Benim 1 kere başıma geldi ondada işime yaradı (Jop gibi bir şeydi fakat uzatıp kısalta biliyordun) sağ elini arkasına attığı gibi dizine tekme atıp kaçmıştım.

Tekme konusunada muay thai tekme teknikleri var evde bir kaç kere yapmıştım(denemiştim).

Memlekette bazı vatandaşlarımız böyle bakışlardan asla rahatsız olmaz. Ancak bir kısmı da aksine çok hassastır bildiğiniz üzere.

Bu arkadaş kendisine bakılmasından hoşlanmıyor olabilir. Scooter'a baktım dediniz, belki de hırsız olma ihtimalinizi düşündü ve çok hızlı tepki verdi. Günümüzde yaşanan olaylara bakılırsa insanların psikolojisinin iyi durumda olmadığını söyleyebiliriz. Hem hırsız ihtimali, hem de arkadaşın yapısı itibariyle tezcanlı, sinirli olması sebebiyle olmuş olabilir.

Karşı taraf hatalı. Abartmış. Evet üstte de dediğim gibi ülkemizde sıkıntılar var ama küfür etmesi doğru olmamış.

Bana soracak olursanız, aramasanız zaten olay kapanmış olurdu ama ben de küfür yesem ben de hayırdır diye sorardım, ama o anda sorardım. Kendimi açıklamama rağmen niye küfür ediyorsun? İyi ki verdiği telefon yanlışmış.

Son düzenleme:

Ben olsaydım şahsıma küfür eden arkadaştan uzaklaşır ve bunu yetkili birileriylen paylaşırdım eşgalini verirdim çünkü böyle insanlar başka insanlara zarar verebilir.

Memlekette bazı vatandaşlarımız böyle bakışlardan asla rahatsız olmaz. Ancak bir kısmı da aksine çok hassastır bildiğiniz üzere.

Bu arkadaş kendisine bakılmasından hoşlanmıyor olabilir. Scooter'a baktım dediniz, belki de hırsız olma ihtimalinizi düşündü ve çok hızlı tepki verdi. Günümüzde yaşanan olaylara bakılırsak insanların psikolojisinin iyi durumda olmadığını söyleyebiliriz. Hem hırsız ihtimali, hem de arkadaşın yapısı itibariyle tezcanlı, sinirli olması sebebiyle olmuş olabilir.

Karşı taraf hatalı. Abartmış. Evet üstte de dediğim gibi ülkemizde sıkıntılar var ama küfür etmesi doğru olmamış.

Bana soracak olursanız, aramasanız zaten olay kapanmış olurdu ama ben de küfür yesem ben de hayırdır diye sorardım, ama o anda sorardım. Kendimi açıklamama rağmen niye küfür ediyorsun? İyi ki verdiği telefon yanlışmış.
Anlatılan kişi işin artistlik kısmında, Belki o kişi cihaza zarar vericekti.

Geri
Yukarı