İnsanlar Neden Kavga Etmeye Sebep Arıyor?

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben lise 2 öğrencisiyim ve hayatımda hiç kavga etmedim. Hatta sözlü bir tartışmaya bile girmedim. Ama bugün okulda başıma bir olay geldi ben hastayım teneffüste tuvalete gidip kabine girdim kilidi kapattım ve burnumu siliyorum. O sırada sürekli tuvalete gelen 3-4 kişilik 9. Sınıf grubu (benden 1 yaş küçükler) geldi ve tuvalette muhabbete, şakalaşmaya başladı. Hep bunu yapıyorlar sürekli tuvalete gelip boş boş muhabbetler. Neyse bunlardan biri arsızlık yapıp benim tuvalet kilidimi dışarıdan bir şekilde açtı (kilidin arkasına bozuk para sokup çeviriyorlar) ve kapıyı araladı. Ben ses etmeyip tekrar kilitledim ve tekrar yaptılar. En sonunda çıktım kabinden ve hepsi bana bakıp sırıtıyordu. (Aynı şeyi 2-3 kez daha yaptılar bana ama o zaman hiç ses etmedim) sonra kabinden çıkarken kilidi açan çocuğa "Komik mi?" deyip çok sessiz ve ciddiyetsiz bir ses tonuyla hafif küfür attım ve bunu duymuş hemen üzerime düşeni yürüdü işte hayırdır sen bana bunu dedin falan kavga etmeye hazır yani ama ben efendiliğimi koruyup sadece "özür dilerim ağzımdan kaçtı" dedim. Bu hâlâ bana değişik bakışlar atıyor ve arkadaşları gülüp izliyorlar. Ben tabi kavgaya falan pek alışık olmadığım için öyle ciddiyetli bir ortamda bi an kalp atışlarım falan hızlandı yani neredeyse gözlerim sulandı. Çünkü tartışma hiç bana göre değil. Ben tekrar özrümü diledim ve neden böyle bir şey yapıyorsun dedim. Çocuk bahane üretemedi ben orada hem alttan alıyorum hem kendimi küçük düşürüyorum ki olay daha fazla büyümesin ama çocuk tartışmak için ağzımdan laf kovalıyor. Ne düşünüyorsunuz insanlar neden böyle tartışmak için bahane arıyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gardaş! Benzer karaktere sahip olduğumuzdan, benim ve benim gibi arkadaşlarımın da başımıza geldi. Yapmak gereken, boyun eğmeyeceksin. Korkunu belli etmeyeceksin. Gerekirse şikayet edeceksin. Hatta polis tanıdığın, yakının varsa devreye sokacaksın. Sebebine gelince, hani derler ya "Güçlü zayıfı ezer" diye.😡 Tam bir saçmalık, tam tersi halbuki. Ya egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar ya da seni sınayıp zayıflığını belli ettiğinde senin üzerinden geçinmeye çalışacaklardır. Bu arada en önemlilerden biri de tek takılmamaya çalış derim. Eğer problemini çözecekse tuvalete dahi en samimi arkadaşınla birlikte gitmelisin. Ahlaksızlığı yapan, utanması gereken onlar.👍😉

Kusura bakmayın ama aptalık etmişsiniz, kendinizi ezik olarak göstermişsiniz size başımdan geçen bir olayı anlatayım size ben orta sonum 7.sınıflar'dan 2 kişilerdi oturuyorduk işte "kafanda diş macunu var ehehehe" demişti zımbayla arkadaşıma vurdu sonra bu elemanı yere yatırdım kalktı bir daha yatırdım sonra bir tane "tonton" geldi üzerime atladı sonra geri çekildim sonra bunu kaçarken yakaladım onuda yere yatırdım orada 5-6 tane rahat vurmuştum yerde sonra arkadaşlar geldi ayırdılar, zira hem yaş olarak'da büyüksünüz birine kafayı vursaydınız dağılırlardı it sürüsü gibi ama dayak'da yiyebilirdiniz ama size bir tecrübe kazanırdınız kendinizi çok küçük düşürmüşsünüz hiç arkadaşınız falan yok mu? sesinizi çıkarmasanız daha çok dalga geçerler 3-4 kişi gidin konuşun bir şey diyeceklerini sanmıyorum.

Dostum kusura bakmada sende baya özgüven eksikliği var bir spora vs başla kavga her ne kadar kötü birşey olsada asla kavgadan kaçma. Kendini ezdireceğine ağzının payını ver.

Varoş kesim her zaman kavgaya meyillidir.

Varoşların bulunduğu çevreye gitmeyin, onlarla takılmayın ve muhatap olmayın. Onların bulunduğu yerlerde işlerinizi yapmayın. Size fiziksel müdahalede bulunmadıkları sürece onları takmayın.

Seviyeli ve saygın bir öğrencinin, lise ortamında kafayı yememesi için yapabilecekleri bunlardan ibaret.

Dostum kusura bakmada sende baya özgüven eksikliği var bir spora vs başla kavga her ne kadar kötü birşey olsada asla kavgadan kaçma. Kendini ezdireceğine ağzının payını ver.
Bende aşırı duygusallık var birisiyle ciddi bir olay yaşadığımda çok heyecanlanıyorum ve gözlerim doluyor o biraz sıkıntı.

Ben de hiç kavga etmedim senin gibi ben de bu durumları yaşadım. Ama bir kere boyun eğersen bir daha hep tepene çıkarlar.

Bu kavga durumunu aile, yanlış arkadaşlıklar ve büyüdükleri çevreye bağlıyorum. Kafana takma böyle boş tipleri bu şekilde devam ederlerse zaten belalarını bulurlar. Bunlar geleceğin sokaktaki hapçısı, otçusu ve serserisidir.

Takmayın kafanıza. Doğru olanı siz yapıyorsunuz. Buradakiler yok ezik düşmüşsünüz falan demiş, pardon da ne ezikliği? Sanki kavga normal bir şeymiş gibi. Tamam yalan yok aynı durumu ben yaşasam dayak dahi yesem patlatırdım kafayı ama herkesin bünyesi aynı değil. Herkes kavga edecek diye bir kaide yok yani. Onun için takmayın kafanıza. Baktınız bu it sürüsü yine bulaşıyor, varsa yakın bir ağabeyiniz ve ya sizi koruyup, onları güzel benzetecek birisi çağrın halletsin. Ya da müdüre falan şikayet edin. Lise hayatım boyunca nefret etmişimdir bu tiplerden.

Yeni konular

Geri
Yukarı