SCP Vakfı nedir?

Eymen12f

Picopat
Yer
İnsanlığı yok etmeye çalışıyor.
Daha fazla  
SCP Vakfı bir kurgudur, kendi evrenlerinde doğanın bozulması ile oluşan anormali canlıları insanlardan gizleyerek ve onları muhafaza etmeyi kendilerine 100 yıldır görev yapmışlardır. SCP bir Wikidot sayfasıdır. 6000'den fazla SCP bulunmaktadır her dil için ayrı branş vardır ve Türkiye branşı şimdilik resmi değildir. Sebebi ise az çeviri olması ve hataları bu arada Türkiye branşına girmenizi önermiyorum.

SCP'de toplam 27 tane sınıf vardır fakat genellikle kullanılan şunlardır:

Maksur (Kırılmış): Parçalara ayrılmış sadece birleşirse gücünü geri kazanacak SCP'ler.
Thamuiel: Vakıf tarafından kullanılan SCP'ler.
Keter: Kaçma ihtimali yüksek olan SCP'ler.
Euclid (Öklid): Kaçıp kaçmıyacağı belli olmayan SCP'ler.
Safe: Kaçma ihtimali olmayan SCP'ler.
Apollyon: Muhafaza edilemeyen SCP'ler (başka böyle sınıflar var fakat genellikle bu sınıf tercih ediliyor)
Neturalized: Yok edilmiş gücünü kaybetmiş SCP'ler.

SCP'de bulunan çıkar gruplarından bazı örnekler:

Serpent's hand: Yılanın eli, SCP'lere tapan ve onları kaçırmak isteyen eski ALPHA-9 tim üyeleri.
Chaos Insurgency: Kaos isyancılaır, SCP'leri silah gibi kullanıp vakıfı yok etmek isteyen eski süper eğitimli ALPHA-1 askerleri.
Fabrika: Anormali yapa bilecek üretim teknikleri olan ve hakkında az bilgi olan grup.
Nobody: "Hiç kimse", hakkında az bilgi bilinen kaç kişi oldukları ve şuan ne yaptıkları bilinmeyen vakıfla yeri geldiğinde dost yeri geldiğinde düşman olan değişik gizemli kişiler.
Kırık tanrı klisesi: Kırık tanrıyı yeniden birleştirmek isteyen ve 300 Bin üyesi olan ayrıca aşırı zengin olan manyaklar.
UNGOC: Zararlı SCP'leri yok etmek isteyen devlete bağlı NATO ile ilişkisi olan asker grubu.

Çıkar grupları kendi çıkarlarına bakan SCP vakfı ile düşman/normal/dost olan kendi çıkarlarına bakan dış güçlerdir.

SCP Wiki'de seriler vardır yani bütün SCP'ler tek bir yerde durmuyordur. Seri I de çok fazla overrated SCP olduğu için size önermem bir fan boy olmanızı istemiyorum, Seri II güzel sayılabilecek SCP'ler içeren güzel bir seri, Seri III'u çok beğenmiyorum fakat biraz güzel sayılabilir, Seri IV gerçekten güzel bir seri okumanızı öneririm, Seri V iğrenç, Seri VI eh yani.

Önerilerim:
Scarlet King'i ve Tale'lerini okuyun.
Broken God'u ve gerçeklik savaşını araştırın.
SCP 002 ye göz atın.
Kurguları öğrenmeye başlayın.
Sayfa etiketlerini kullanarak istediğinize ulaşın.
Bir sorunuz olursa buraya yazın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam hala forumda aktif misin bilmiyorum ama şu an SCP'lere karşı ilgim artmaya başladı fakat birçok site var hangisi gerçek veya en detaylı.

Yeni konular

Geri
Yukarı