Çözüldü .scr Virüsü Nasıl Temizlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bogazitchy

Kilopat
Yer
Sakarya/Akyazı
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen.
İçinde önemli bilgilerin olduğu bir bilgisayara .scr virüsü bulaşmış. İnternetten bir kaç yönteme baktım yapmayı denedim ama ne yaptıysam hepsi dosyaları sildi. Yapmadan önce imajını almıştım. İmajı geri çağırıp diğer yöntemleri denedim ama bir türlü sonuca varamadım. Dosyalarımı silmeden bu virüsü temizleyebilir miyim? KasperSky Disk Rescue, WINLODR.scr dosyasını kaldırıp denedim, Güvenli moda alıp virüs taraması yaptırdım. Hiçbirinden sonuç alamadım.
SİSTEM "WİNDOWS XP"
Ayriyetten "Surabaya" virüsü var.

Çözüm
Temiz önyükleme yapın. Klasör ayarlarını varsayılana sıfırlayın. XP devri bitti diski bölü D diskine yedek alıp Win 7'ye geçin sistemin yetmiyorsa.
Gezginlerden değil kendi sitesinden indirdim zaten.

Fidye virüsü olduğunu zannetmiyorum. Virüsüm açılışta surabaya yazısının gelmesi ve klasörleri açarken ayrı pencerelerde açması.

KasperSky ile tarama yaptım zaten ama o da aynı şekilde dosyalarımı siliyor.
Dosya uzantıları .scr olmadı mı? O zaman o kadar şeyi boşa yazdım. Neyse attığım 2 program ile taratıp çıkanları silin.
Gezginlerden değil kendi sitesinden indirdim zaten.

Fidye virüsü olduğunu zannetmiyorum. Virüsüm açılışta surabaya yazısının gelmesi ve klasörleri açarken ayrı pencerelerde açması.

KasperSky ile tarama yaptım zaten ama o da aynı şekilde dosyalarımı siliyor.
Demek ki dosyalarınıza bulaşmış. Bu konuda @Murat5038 in üstüne yok.

Şöyle bir çözüm yolu bulmuş arkadaş belki sende de aynı durum vardır.

[ÇÖZÜLDÜ] .scr Virüsü
Bu makaleyi okudum denedim ama olmadı. "Adobe Online.com" Bunu bir türlü sonlandıramadım. Güvenli modda açıp denedim yine kendini açıyor.
Dosya uzantıları .scr olmadı mı?
Dosyalarım 2 farklı şekilde görünüyor. Birisi .scr diğeri daha demin dediğim gibi ynei pencerede açıyor.

Norton ile tarama yapıp .scr dosyalarını sildim o virüs temizlendi galiba gördüğüm kadarı ile ama klasörlerin çoğunu yine aynı şekilde yeni pencerede açıyor. Bunu nasıl düzelte bilirim. Eğer bunu düzeltebilirsek surabaya virüsü için c deki dosyaları d ye yedekleyip format atabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı