SCR virüsü nasıl temizlenir?

Arkadaşlar mailime bir link geldi, sponsorluk adı altında. Scr'li bir dosya idi, açtım ama açılmadı. Sonradan baktım ki virüsmüş. Acaba bu virüsü temizlemenin yolu nedir? Yardım edecek biri var mı? Bilgisayarımda YouTube kanalım ve önemli mail şifreleri var.

Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yap. Şifrelerini değiştir. Bir de mailden gelen dosyaları Windows sandbox üzerinden açarsan virüs yemezsin.

Virüsün türü nedir? Örn: Trojan, Worm, Virus, Ransom, BehavesLike, Backdoor, VirTool, HackTool vs vs
.scr diye bi dosya , windows taraması-kaspersky taraması-malware bytes taramalarını yaptım bilgisayarda hiçbir şey bulamadılar. İnternette .scr dosyası ekran koruyucu dosyadır diye bişi gördüm , virüsü bulaştırmak isteyen kişi sonradan virüsü yayamaz deme tüm taramaları yaptım bir problem çıkmadı şuan. @Bukefalos @Eray T @Forse @undefined
.scr diye bi dosya , windows taraması-kaspersky taraması-malware bytes taramalarını yaptım bilgisayarda hiçbir şey bulamadılar. İnternette .scr dosyası ekran koruyucu dosyadır diye bişi gördüm , virüsü bulaştırmak isteyen kişi sonradan virüsü yayamaz deme tüm taramaları yaptım bir problem çıkmadı şuan. @Bukefalos @Eray T @Forse @undefined
Yapabileceğim başka bir şey var mıdır? Virüs bulaşmamış deme yani , bu yollayan kişi virüsü sonradan aktif felan edemez bu .scr ekran koruyucu felan diye.

Kaspersky birşey bulamadıysa sorun yoktur. Biraz gezinin yavaşlama olursa yazın tekrardan.

.scr diyorsan kendisi bir ekran koruyucu dosya formatı. Bilgisayarının tüm görüntülenme ayarlarını değiştirmiş, tekrar yapılandırmış olabilir. Şu bugu kullanmış olabilirler:
//./globalroot/device/kernelconnect/condrv.sys
Kaspersky ile tarama yaptım malware bytes ile tarama yaptım temiz çıktı. Ekran koruyucu dosya formatı dediğiniz şey nedir , farklı başka ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Ekran koruyucu dosya formatı dediğiniz şey nedir , farklı başka ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?
Ekran koruyucu dosya formatı ".scr" adlı Dosya Uzantılarıdır. Farklı başka ne yapabilirsin bilmiyorum. Eski Dostum Kaspersky`ın bile bulamadığı bir virüs varsa yok artık daha neler.

Bir de Virüsün türü ne diye sorumuştum. Nedir?
Örn: Trojan, Worm, Virus, Ransom, BehavesLike, Backdoor, VirTool, HackTool vs vs
bulaştırmak isteyen kişi sonradan virüsü yayamaz deme
Backdoor ise ve ya uzaktan erişimli bir Trojan ise yapabilir.

Ekran koruyucu dosya formatı ".scr" adlı Dosya Uzantılarıdır. Farklı başka ne yapabilirsin bilmiyorum. Eski Dostum Kaspersky`ın bile bulamadığı bir virüs varsa yok artık daha neler.

Bir de Virüsün türü ne diye sorumuştum. Nedir?
Örn: Trojan, Worm, Virus, Ransom, BehavesLike, Backdoor, VirTool, HackTool vs vs

Backdoor ise ve ya uzaktan erişimli bir Trojan ise yapabilir.
Ama şuan trojan gözükmüyor Kasperskyda.

"MuSaLLaT.exe" virüsünde karşıma çok çıkmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı