ScrikssGraph-x Metal Kurşun Gri Versatil Kalem neden diğer kalemlere göre pahalı?

Doin

Kilopat
Makaleler
2
Hocam kullandım bunu ele alınca çok kaliteli ve diğer kalemlere alışınca bu kalem ele ağır geliyor kısacası gayet güzel.
Bir uçlu kaleme göre oldukça pahalı hocam.
Diğer kalemlerden ayıran işlevi nedir? Neden bu kalemi almalıyım? Bana bu kalemi sat mesela.

İç mekanizmasının bir kısmı dışında çoğunlukla metal malzemelerden yapılan bir kalemdir. Dış malzemesinde uzun süre kullanımda normal kalemlere göre daha az yıpranma yapar ve bu sayede daha uzun kullanım vadeder. Metal olduğu için ağır bir kalemdir. Ben uzun süre kullanacağımda ya da hızlı yazmam gereken durumlarda kullanmıyorum.

Bir uçlu kaleme göre oldukça pahalı hocam.
Diğer kalemlerden ayıran işlevi nedir? Neden bu kalemi almalıyım? Bana bu kalemi sat mesela.
Bende aynısının antrasit rengi var.
  • Boyası soyuluyor ve çok kötü gözüküyor.
  • İçeride sürekli uç sıkışıyor.
  • Uç kırıyor.
  • Basma yeri sallanıyor.
Mekanik arızalara ömür boyu garanti ibaresini görüp almaya karar verdim pişman oldum. Kırtasiyeden herhangi bir uçlu kalem al daha iyi, paran çöpe gitmez en azından.

İç mekanizmasının bir kısmı dışında çoğunlukla metal malzemelerden yapılan bir kalemdir. Dış malzemesinde uzun süre kullanımda normal kalemlere göre daha az yıpranma yapar ve bu sayede daha uzun kullanım vadeder. Metal olduğu için ağır bir kalemdir. Ben uzun süre kullanacağımda ya da hızlı yazmam gereken durumlarda kullanmıyorum.
Hocam ben ağırlığından dolayı seviyorum, elinize alınca hemen fark edersiniz diğer kalemlerle farkını.
Bende aynısının antrasit rengi var.
  • Boyası soyuluyor ve çok kötü gözüküyor.
  • İçeride sürekli uç sıkışıyor.
  • Uç kırıyor.
  • Basma yeri sallanıyor.
Mekanik arızalara ömür boyu garanti ibaresini görüp almaya karar verdim pişman oldum. Kırtasiyeden herhangi bir uçlu kalem al daha iyi, paran çöpe gitmez en azından.
Pahalı olmasının nedeni tamamen metal olması. Ayrıca Rotring 600 modelinin kopyası. Almanızı önermem.
Teşekkür ederim arkadaşlar.

Geri
Yukarı