SCUM nasıl oynanır?

shihura

Hectopat
Daha fazla  
Steam'den SCUM aldım ama oyun çok karışık geldi bir şey anlamadım. Hangi sunucuda oynamam gerek falan bilen birileri anlatabilir mi?

Hangi sunucuda oynuyorsunuz
Normalde sevmezsem iadeyi koyarım diye 2 saati geçmemesine dikkat ediyordum. 1 saatteyken falan oyundan çıkmıştım. Bir baktım 4 saatlere kadar gelmiş. Oyun buga girip görev yöneticisinde açık kalmış. İstesemde iade edemem

Hangi sunucuda oynuyorsunuz.
Normalde sevmezsem iadeyi koyarım diye 2 saati geçmemesine dikkat ediyordum. 1 saatteyken falan oyundan çıkmıştım. Bir baktım 4 saatlere kadar gelmiş. Oyun buga girip görev yöneticisinde açık kalmış. İstesemde iade edemem.

Evet SCUM nedense Görev Yöneticisi'nden kapanıyor sadece ama bu büyük sorun değil. Hangi sunucuda oynuyorum ben mesela genelde Max loot ve robotun olduğu serverlere giriyorum çünkü hem oyun çok bol eğlenceli geçiyor hem de robotlar bayağı bir ürpertiyor bizi bence oyun 1 kişide oynanır ama tavsiyem 3 kişi oynaman.

Oyunun en zor kısmı başlangıcı. Bana yardımcı olup detayları öğreten oyun arkadaşım sayesinde o bölümü kolay atlattım.

Online oyunda server seçimi çok önemli. Birçok server deneyip hangisinin ayarları istediğiniz zorluk seviyesine uygun ise orada kalmak mantıklı oluyor.

Tek oyunculu oynarken oyunu öğrenmek amaçlı olarak dilediğiniz araç gereç veya silah, gıda gibi ihtiyaçlarınızı konsolu açarak vereceğiniz komutlarla temin edebiliyorsunuz.

Bu tarz zombili oyunlar bana uygun değil diye steam üzerinde filtreleyip bildirimlerini kapatmıştım. Buna rağmen arkadaşım ısrar edince kırmamak için denedim. Sonuçta 1000 saati geçirdim.

Yani bence denemek lazım.

Oyunun en zor kısmı başlangıcı. Bana yardımcı olup detayları öğreten oyun arkadaşım sayesinde o bölümü kolay atlattım.

Online oyunda server seçimi çok önemli. Birçok server deneyip hangisinin ayarları istediğiniz zorluk seviyesine uygun ise orada kalmak mantıklı oluyor.

Tek oyunculu oynarken oyunu öğrenmek amaçlı olarak dilediğiniz araç gereç veya silah, gıda gibi ihtiyaçlarınızı konsolu açarak vereceğiniz komutlarla temin edebiliyorsunuz.

Bu tarz zombili oyunlar bana uygun değil diye Steam üzerinde filtreleyip bildirimlerini kapatmıştım. Buna rağmen arkadaşım ısrar edince kırmamak için denedim. Sonuçta 1000 saati geçirdim.

Yani bence denemek lazım.

Hocam peki sadece arkadaşlarımla oynayabiliyor muyum? Yani The Forest gibi oyun kurabiliyor muyum?

Bildiğim kadarıyla özel server kiralama dışında böyle bir şansınız yok. Ama genellikle serverların hem PVP hem de PVE olarak oynanabilen, haritada işaretlenmiş bölgeleri var. PVP bölgeleri dışında başka oyuncuları öldürmek yasak. Hatta geniş PVE bölgelerinde diğer oyuncuların malını yağmalamak bile cezalandırılıyor.

Ayrıca elbette arkadaşlarınızı çağırıp klan oluşturabiliyorsunuz. Klanlar arası müsabakalar düzenleniyor.

Geri
Yukarı