Çözüldü SD kart biçimlendirilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YokBirSteamim

Decipat
Samsung marka 128 gb hafıza kartım vardı yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, bu gün bir şey indirirken telefon kasılmaya başladı sonra kartı okumaz hale geldi bilgisayara taktım bilgisayarda aynı biraz kastı etti sonra hafıza kartını okudu, şuan biçimlendirmeye uğraşıyorum olmuyor. disk yönetimininden diski sil dedim yine aynı. sizce hafıza kartı ömrünü tamamlamışmıdır artık ?
hafıza kartının içindeki şeyleri silmeyi denedim 16 gün 8 saat verdi keşke müebbet verseydi.

kartı taktığımda bağlandığına dair ses alıyorum ama karta herhangi bir müdehale yapamıyorum. Önceden içindekini 5-10 dakika bekledikten sonra görebiliyordum, şuan hiç gözükmüyor. Bilgisayarımda diskin ne kadar dolu olduğunu gösteren yer varya o yok şuanda, sadece isim gözüküyor birde ismi android olmuş benim kartımın ismi kendi adımdı.

kartı taktığımda bağlandığına dair ses alıyorum ama karta herhangi bir müdehale yapamıyorum. Önceden içindekini 5-10 dakika bekledikten sonra görebiliyordum, şuan hiç gözükmüyor. Bilgisayarımda diskin ne kadar dolu olduğunu gösteren yer varya o yok şuanda, sadece isim gözüküyor birde ismi android olmuş benim kartımın ismi kendi adımdı.
Anladım, diskpart'ta da gözükmüyor yani? Çünkü değişebiliyor.

Anladım, telefona takmayı tekrar deneyebilirsiniz, Samsung telefonlarda SD formatlama menüsü vardı, onun dışında önerim yok.
Telefonum Samsung değil, Mİ9 kullanıyorum. Samsung nx1000 fotoğraf makinem vardı onun üzerinden işe yararmıydı bilmem ama ondan bahsetmedim o da 3 sene sonra video çekerken işlemcisi yandı. 😅

Geri
Yukarı