SE 2020 batarya değişimi değer mi?

ahmtatlgn20

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Yakın zamanda 2.el iPhone SE 2020 aldım. Cihaz temiz ve tamir görmemiş, içi açılmamış. Pil sağlığı 75 günde 3 defa şarj ediyorum işimi telefon üzerinden yaptığım için daha da sıkıntı yaratıyor. Apple'da batarya değişimi 2.740 TL. Sizce değer mi Apple da yaptırmalı mıyım? Pil harici cihazdan memnunum.
1711653009504.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Değiştirme.Bir değer katmıyor çünkü.Eğer ileri de satacaksan değiştirirsin fakat ben iphone X kullanırken yan sanayi taktırmıştım.Fakat o fiyata yapılabilir zaten yan sanayiler de 1000-1500 TL bandında geziyor genelde.

Yakın zamanda 2.el iPhone SE 2020 aldım. Cihaz temiz ve tamir görmemiş, içi açılmamış. Pil sağlığı 75 günde 3 defa şarj ediyorum işimi telefon üzerinden yaptığım için daha da sıkıntı yaratıyor. Apple'da batarya değişimi 2.740 TL. Sizce değer mi Apple da yaptırmalı mıyım? Pil harici cihazdan memnunum.
Eki Görüntüle 2153063

Woyax batarya almıştım 400 civarına pil sağlığım 74ken yanında gelen aparatlarda yeterliydi ayrıca sıvı koruma bandı vardı kendim değiştirdim ve bence gerekli telefonumu tekrardan sevmemi sağladı.

Cihazdan memnunsanız değiştirin. SE serisinde değişen parça vs görünüyor mu bilmiyorum ama bataryanın orijinal olması satmak istediğinizde önemli olabilir. Bende 13 pro var, 8 ay kadar garantisi kaldı pili %87 garantinin son ayında pilini değiştirmeyi düşünüyorum

Satmak gibi bir niyetim yok büyük ihtimalle uzun bir süre de olmayacak cihazı değiştirsem dahi satmayı düşünmüyorum kenarda tutarım. Bana göre bu cihaza değer bir miktar ama fikir almak istedim.

Cihazdan memnunsanız değiştirin. SE serisinde değişen parça vs görünüyor mu bilmiyorum ama bataryanın orijinal olması satmak istediğinizde önemli olabilir. Bende 13 pro var, 8 ay kadar garantisi kaldı pili %87 garantinin son ayında pilini değiştirmeyi düşünüyorum
SE'ye alıcı bulabileceğini sanmıyorum.

Konu sürekli satmaya alıcı bulmaya gelmiş fakat dediğim gibi benim satma gibi bir niyetim yok. Olacağını da sanmıyorum. Zor duruma düşmedikçe başka bir telefon alsam dahi bu telefon çekmecemde duracak. Benim tek niyetim cihazı daha verimli daha mutlu bir şekilde kullanmak.

Geri
Yukarı