SE-224-XT yerine Phantom Spirit 120 SE V2 alınır mı?

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 592
Makaleler
42
Yakın zamanda benzer bir konu açmıştım, lakin oradaki sıcaklıkların TLOU1'in işlemciye yüklenmesinden ve genele yayılmayacağını düşündüğümden pas geçtim. Fakat bugün Starfield'a tekrar başladım ilginç bir şekilde 65 dereceyi de 78 dereceyi de gördüğüm oldu oyunda. Ekran kartı ise her zamanki gibi 60-62 derece takılıyordu.

Şu anda 78 benim gözümde yüksek bir değer çünkü yazın bu kadar başarılı olmayabilir ve ileride AM5'e geçtiğimde ne denli idare eder onu da bilmiyorum. Bu nedenle son kez sorayım SE-224-XT satılıp Phantom Spirit alınır mı yoksa gereksiz mi?

Yakın zamanda benzer bir konu açmıştım, lakin oradaki sıcaklıkların TLOU1'in işlemciye yüklenmesinden ve genele yayılmayacağını düşündüğümden pas geçtim. Fakat bugün Starfield'a tekrar başladım ilginç bir şekilde 65 dereceyi de 78 dereceyi de gördüğüm oldu oyunda. Ekran kartı ise her zamanki gibi 60-62 derece takılıyordu.

Şu anda 78 benim gözümde yüksek bir değer çünkü yazın bu kadar başarılı olmayabilir ve ileride AM5'e geçtiğimde ne denli idare eder onu da bilmiyorum. Bu nedenle son kez sorayım SE-224-XT satılıp Phantom Spirit alınır mı? Yoksa gereksiz mi?

Alınmaz. Bütçeyi biraz arttırıp düzgün bir sıvı soğutma almalısın.

Alınmaz. Bütçeyi biraz arttırıp düzgün bir sıvı soğutma almalısın.

Doğrudur.

Sıvı soğutmayı alacak pompa sesi, pompa arızası o bu uğraşacak. Sanki 360mm baba soğutucular 10 derece fark atıyor. Teste bakarsan zaten 3-4 derece fark olduğunu görürsün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1711742475490.png

1711742512858.png

Şu anda 78 benim gözümde yüksek bir değer çünkü yazın bu kadar başarılı olmayabilir ve ileride AM5'e geçtiğimde ne denli idare eder onu da bilmiyorum. Bu nedenle son kez sorayım SE-224-XT satılıp Phantom Spirit alınır mı yoksa gereksiz mi?

Alınır ancak ne kadar gerekli olduğu senin kararındır. Phantom spirit oldukça performanslı bir cihaz.

Şu anda 78 benim gözümde yüksek bir değer çünkü yazın bu kadar başarılı olmayabilir ve ileride AM5'e geçtiğimde ne denli idare eder onu da bilmiyorum. Bu nedenle son kez sorayım SE-224-XT satılıp Phantom Spirit alınır mı? Yoksa gereksiz mi?

Ben olsam deiştirmezdim ama senin tercihin 78 derece fazla sıcaklık değil.

Phantom spirit bildiğim kadarıyla 240/360mm sıvı soğutmalarla denk performans veriyor. 420mm AiO mu takayım?

Hiç masrafa gerek yok, hele ki 5700x3D için. AK400 ile Max 65 derecede çalışıyor cihaz çatır çatır.

Phantom spirit bile fazla gelecek onu da geçtim boşa sıvı soğutmaya para yatırmaya gerek yok. Peerless assasin dahi en baba 360mm'lerden 3-5 derece sıcak çalışırken Phantom 360'lara 1-2 derece farklarla yaklaşıyor.

Ha diyorsan benim param yok baba model 360-420mm'lik sıvı soğutmalara 5000-6000₺ veririm o senin kararın.

Bende uzun süredir SE-224XT kullanıyorum ve böyle bir sıcaklık artışı yaşamanız ilginç olmuş. Ama satmanıza ve yeni soğutma almanıza gerek var mıdır bilemem. Konuya gelecek olursak attığınız mdoel denildiği gibi sıvı soğutmalara rakip bile olsa sıvı soğutmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Eğer hava soğutucu almaya kararlıysanız videoalrdan baktığım kadarıyla gayet iyi bir performans sunuyor. Gönül rahatlığıyla alabileceğinizi düşünüyorum.

Doğrudur.

Sıvı soğutmayı alacak pompa sesi, pompa arızası o bu uğraşacak. Sanki 360mm baba soğutucular 10 derece fark atıyor. Teste bakarsan zaten 3-4 derece fark olduğunu görürsün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Alınır ancak ne kadar gerekli olduğu senin kararındır. Phantom spirit oldukça performanslı bir cihaz.

Bu 75-78 dereceleri 65-68'e indirse yeterli bana. Lakin SE-224-XT ile Phantom Spirit bu kadar fark oynatır mı?

Hiç masrafa gerek yok, hele ki 5700x3D için. AK400 ile Max 65 derecede çalışıyor cihaz çatır çatır.

SE-224-XT ile çalışmıyor? 65'de çalışıyor ama başka oyunlarda. Açık dünyada çöküyor tepesine, kasada da sorun yok yani ekran kartı buz gibi. Benim soğutucu mu sorunlu bilmiyorum.

Doğrudur.

Bütçe biraz artarsa kaliteli modeller mevcut. Onu söyledim kötülemiyorum soğutucuyu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı