Sea of Thieves ekrana siyah IP benzeri nesne geliyor

Yer
İstanbul/Ataşehir
Arena modunda oynarken, güneşli havalarda arada buna rast geliyorum. Yani her arena modunda görüyorum neredeyse. Oyunla alakalı mıdır? Nedir acaba bu, bug falan mı? Anlık sanki biri halat atıyor ekrana, öyle bir şey gibi duruyor. Yakında gemi falan olmadığı zaman da olabiliyor, ne ile ilgilidir acaba bu? Arena modu ile mi ilgilidir?

Teşekkürler.

Bende de bazen oluyor. İlk yaşadığımda telaşlanmıştım ama genel bir şey galiba. Bir anda düzeliyor. 3-4 saat oynanışta 4-5 kere karşılaşmışımdır toplam. Çok dert etmedim.
Bu arada benim yaşadığım bu videodakinin daha küçük versiyonlu hali. Çok da sık yaşadığım bir şey değil dediğim gibi. Varsa sürücü güncelleştirmesi yapabilirsin. Yoksa güncelleme beklemekten başka çare yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Bende de bazen oluyor. İlk yaşadığımda telaşlanmıştım ama genel bir şey galiba. Bir anda düzeliyor. 3-4 saat oynanışta 4-5 kere karşılaşmışımdır toplam. Çok dert etmedim.
Bu arada benim yaşadığım bu videodakinin daha küçük versiyonlu hali. Çok da sık yaşadığım bir şey değil dediğim gibi. Varsa sürücü güncelleştirmesi yapabilirsin. Yoksa güncelleme beklemekten başka çare yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet benim de toplamda 10 saatim var.
Bende 6-7 kere falan görmüşümdür hocam.
Bunun bir fix güncelleme beklemekten başka çaresi yok mudur acaba?
Ekran kartı sürücüm biraz eski ama, başka oyunlarda bunu görmemiştim hiç.

Bilmiyorum açıkçası. Güncellemeyi deneyebilirsin ama kesin çözer de diyemem. Güncel bir sürümde yaşıyorum bu sorunu ben. Çok oynanışı etkilemediği için kurcalamadım pek.

Hayır, güncelleme gibi bir niyetim yok. Onu anca format attıktan sonra sürücülerin hepsini güncelledikten sonra deneyebilirim. Zaten bu, güneşin ilk doğuşunda falan oluyor anlık.
Peki duyduğunuz bir haber, bilgi var mıdır hocam? Bir fix güncelleme gelecek mi Steam versiyonuna?
Hocam sizde hangi ekran kartı var acaba?

Bende RX 580 var. Haber vesaire duymadım maalesef. @Oğuzhan Necip Şahin Sea of Thieves'i benden daha çok biliyor. Belki onun bir fikri vardır sorun ile ilgili.

AMD forumunda bir konu daha buldum bunun ile alakalı. AMD kartlarda olan sürücü sorunu olduğu söylenmiş.
Linkte birkaç oyun içi ekran görüntüsüde var, bu kadar belirgin gözükmesede ben bu Black line denilen şeyi anlık olarak yaşayabiliyorum. Ama fark edilir derecede oluyor.

Oyun ayarlarından V-Sync ayarını açık kullanıyorum, kapatmamı önerir misiniz? Bende RX 570 kullanıyorum.

Linkteki sayfanının en alt kısmında bahsettiğim görüntüler mevcut hocam.

Bende de FPS 72'ye sabit. Belki onla alakası olabilir. Kapatıp gözlemleyebilirsin. Ama sürücü sorunuysa pek garantisi yok dediğim gibi güncelleme beklemekten başka.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı