Sea of Thieves ekrana siyah IP benzeri nesne geliyor

Yer
İstanbul/Ataşehir
Arena modunda oynarken, güneşli havalarda arada buna rast geliyorum. Yani her arena modunda görüyorum neredeyse. Oyunla alakalı mıdır? Nedir acaba bu, bug falan mı? Anlık sanki biri halat atıyor ekrana, öyle bir şey gibi duruyor. Yakında gemi falan olmadığı zaman da olabiliyor, ne ile ilgilidir acaba bu? Arena modu ile mi ilgilidir?

Teşekkürler.

Sizinle alakalı bir durum değil. Oyunun kendisinden kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek. Daha önce Arena modunda böyle bir durumla karşılaşmadım ve karşılaşana da denk gelmedim. RX 570 ekran kartı ile oynuyorum bende. Garanti olması adına ekran kartını DDU ile silip tekrar kurmayı deneyebilirsin.

8 GB RAM'e sahipsen normaldir bazı yerlerde kısa droplar. Diğer türlü bilmiyorum. V-Sync sorunu çözebildi mi?

Denemedim hocam V-Sync ayarını.
Bahsettiğim FPS dropları 60 FPS sabit iken daha fazla oluyor.

72 FPS sabitken daha akıcı oluyor oyun, bir drop oluşmuyor. Sanırım 72 sabit olması daha iyi, normalde sınırları arttırısam 80 FPS üstünü alabiliyorum ama, makineyi yormak istemedim açıkçası.

Ayarları da fazla köklemiyorum bu yüzden. Sizde FPS düşmesi vs. nasıldı acaba hocam?

Ben çok sorun yaşamıyorum 8 GB RAM ile drop yaşanıyor arada ama çok rahatsız etmiyor. Ama bu durumun yaşadığınız sorunla alakası olduğunu düşünmüyorum. Başka sorunların aynı konu altında konuşulması doğru olmaz.

Hocam ben zaten sadece ufak droplardan bahsetmiştim.
Sanırım oyun kaynaklı. RTX 3090 ve Ryzen 7 5800X sistem ile yapılan testte bile FPS düşmesi görmüştüm.

Son olarak, V-Sync'den olabilir mi?

Geri
Yukarı