Sea of Thieves "lavenderbeard" hatası

CarryChucky

Hectopat
Sea of Thieves oyununda lavenderbeard hatası alıyorum. Yaklaşık 2 aydır böyle oyuna giremedim sonra ağ ile ilgili olduğunu anladım her şeyi denedim çözemedim. Bu sefer oyun indirmek için Uplay'e girdim fakat Uplay'den de oyun indiremedim. İnternetle alakalı sorun var diyordu Launcher VPN'le girdiğimde çözüldü ama oyunlara VPN'le giremiyorum nedenini bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sea of Thieves oyununda lavenderbeard hatası alıyorum. Yaklaşık 2 aydır böyle oyuna giremedim sonra ağ ile ilgili olduğunu anladım her şeyi denedim çözemedim. Bu sefer oyun indirmek için Uplay'e girdim fakat Uplay'den de oyun indiremedim. İnternetle alakalı sorun var diyordu Launcher VPN'le girdiğimde çözüldü ama oyunlara VPN'le giremiyorum nedenini bilen var mı?
Uplay ile ne alakası var anlamadım?

Steam için - Steam sürümünü kullanırken Lavenderbeard hatası nedeniyle Sea of Thieves erişiminiz engelleniyorsa, lütfen aşağıdaki adımları deneyin:

Xbox Live kimlik bilgilerinizi Steam'den kaldırın
- Windows sol alt köşesindeki Başlat düğmesine tıklayın ve Kimlik Bilgileri Yöneticisi yazıp Enter tuşuna basın.
- Kimlik Bilgileri Yöneticisi'ni açtıktan sonra Windows Kimlik Bilgileri düğmesine tıklayın.
- Xbl_Ticket etiketli girdileri bulun
- Adında 1717113201 geçen her şeye sol tıklayıp Kaldır'ı seçin
- Sea of Thieves'de tekrar oturum açın

Ayrıca lütfen Xbox Live hesabınızı Steam'e tekrar bağlamayı deneyin. Bunun için yapılacak işlem şu makalede vurgulanmıştır:
Steam - Bir Xbox Live hesabını bağlama / bağlantıyı kaldırma

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bu hatayı almaya devam ediyorsanız, Xbox Live hesabınızı Steam'e bağlamak için şu yöntemi deneyin:
- Sea of Thieves normal şekilde ön yükleyin ve sizden istendiğinde Xbox Live hesabınızı Steam'e bağlayın.
- Xbox oturum açma mesajı sizi oyuna davet ettiğinde 'Hadi Oynayalım'ı tıklayın.
- 'Steam hesabınızı zaten Xbox Live'a bağladınız' sorulduğunda Evet, Devam'a tıklayın.
- Son olarak bu mesajlaşma yoluyla önerebileceğiniz bir arkadaş olmadığı size bildirilecektir. O pencereyi kapatıp oyuna geçebilirsiniz.

Windows Store ve Steam için - Bir başka olası çözüm de diğer bağlantı sorunlarını çözmeye yardımcı olduğu için şunu denemektir:

1- Internet Explorer'ı aç.
2- Ayarlar'a git (sağ üst köşedeki çark simgesi) ve İnternet Seçenekleri'ne tıkla.
3- Gelişmiş sekmesine tıkla.
4- Güvenlik kısmında resimde gösterildiği gibi, SSL 3.0 işaretini kaldır ve TLS 1.2'nin işaretli olduğundan emin ol. Uygula'ya bas ve kapatmak için Tamam'a bas.

mceclip1.png

Windows Store ve Steam için - Bir diğer etken güvenlik duvarınla ilgili olabilir. Güvenlik duvarını açıp kapatmanın sorunu çözebildiğine dair raporlar aldık. Ayrıca güvenlik duvarında Sea of Thieves yürütülebilir dosyasına izin verdiğinden emin ol.

Bu Mesaj İşe Yararsa Çözüm Olarak İşaretle.

Steam için - Steam sürümünü kullanırken lavenderbeard hatası nedeniyle Sea of Thieves erişiminiz engelleniyorsa, lütfen aşağıdaki adımları deneyin:

Xbox Live kimlik bilgilerinizi Steam'den kaldırın.
- Windows sol alt köşesindeki başlat düğmesine tıklayın ve kimlik bilgileri yöneticisi yazıp enter tuşuna basın.
- Kimlik bilgileri yöneticisi'ni açtıktan sonra Windows kimlik bilgileri düğmesine tıklayın.
- Xbl_ticket etiketli girdileri bulun.
- Adında 1717113201 geçen her şeye sol tıklayıp kaldır'ı seçin.
- Sea of Thieves'de tekrar oturum açın.

Ayrıca lütfen Xbox Live hesabınızı Steam'e tekrar bağlamayı deneyin. Bunun için yapılacak işlem şu makalede vurgulanmıştır:
Steam - Bir Xbox Live hesabını bağlama / bağlantıyı kaldırma

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bu hatayı almaya devam ediyorsanız, Xbox Live hesabınızı Steam'e bağlamak için şu yöntemi deneyin:
- Sea of Thieves normal şekilde ön yükleyin ve sizden istendiğinde Xbox Live hesabınızı Steam'e bağlayın.
- Xbox oturum açma mesajı sizi oyuna davet ettiğinde 'hadi oynayalım'ı tıklayın.
- 'Steam hesabınızı zaten Xbox Live'a bağladınız' sorulduğunda evet, Devam'a tıklayın.
- Son olarak bu mesajlaşma yoluyla önerebileceğiniz bir arkadaş olmadığı size bildirilecektir. O pencereyi kapatıp oyuna geçebilirsiniz.

Windows Store ve Steam için - bir başka olası çözüm de diğer bağlantı sorunlarını çözmeye yardımcı olduğu için şunu denemektir:

1- Internet Explorer'ı aç.
2- Ayarlar'a git (sağ üst köşedeki çark simgesi) ve internet seçenekleri'ne tıkla.
3- gelişmiş sekmesine tıkla.
4- güvenlik kısmında resimde gösterildiği gibi, SSL 3.0 işaretini kaldır ve tls 1.2'nin işaretli olduğundan emin ol. Uygula'ya bas ve kapatmak için Tamam'a bas.

mceclip1.png

Windows Store ve Steam için - bir diğer etken güvenlik duvarınla ilgili olabilir. Güvenlik duvarını açıp kapatmanın sorunu çözebildiğine dair raporlar aldık. Ayrıca güvenlik duvarında Sea of Thieves yürütülebilir dosyasına izin verdiğinden emin ol.

Yapılabilecek her şeyi denedim.

Geri
Yukarı