Seagate 1TB 7200RPM HDD Güç Kesilme Sorunu

Elmacı

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Elimde seagate 1TB 7200 RPM hardisk var. Ben bunu aldıktan 1 hafta sonra bilgisayar açık iken kasadan hardiskın durup çalıştığını duydum. Bu ses geldiğinde PC 4 -5 saniyeline donup tekrar düzeliyordu sonra garantiye gitti ve 0'ı geldi o da 3 hafta sonra aynı hatayı verdi. Daha önce WD 500GB 7200 RPM kulanmıştım sorun ne olabilir? Bıktım bu seagate'den delirtti beni. PC: G3258, GTX 750ti, H81m-p32 400w aerocool kasa, 8GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU harici SATA güç kablosu kullanıyor musun?

1.jpg

Bu lanet kablodan ben 1 sene çektim. Bunun yüzüne kasayı tekmeledim ve kırdım. O kadar çıldırttı beni. Hatta ''ciuvvv'' diye HDD'den ses gelir. Bu sorun pinlerin tam temas etmemesinden kaynaklanıyor.
Şimdi yapacağınız şey şu olacak. Kablonun gri yerinden yani nasıl anlatsam gri yerden tutup değil de kablosundan tutup takın birbirine. Yani pinler geriye kaçmasın ve oynamasın. Kabloyu birbirine takarken pinler yamuluyor ve geri gidiyor. Ayrıca takmadan önce kablosundan ileriye doğru itin ve pinler iyice dışarı çıksın. Ne demek istediğini anlamışsınızdır umarım. Takarken kabloyu birbirine kablodan tutup takın gri yerden değil.

Ayrıca bu bilgiyi kolay kolay hiçbir yerde bulamazsınız. Technopat farkı :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı