Seagate 1TB Barracuda Harddisk'de hiçbir setup kurulmuyor

harmanprecious

Kilopat
Daha fazla  
Harddisk: Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0.
İlginç bir şekilde sorunun setuplardan olduğunu düşünmeye başlamıştım fakat kullanmaya çalıştığım her setup dosyası için aynı hatayı yapıyor.
Normaldebilirsiniz büyük boyutlu setuplar unzip işlemi tarzı bir işlem yaparlar. Dosya sıkışmış haldedir bunu açarlar. Fakat benim harddiskimde bunu yapmaya kalkışınca Setup'lar belirli bir yerden sonra hata verip kapanıyor ve bu hiç istisnasız oluyor. Setup dosyalarını SSD'ye yükleyip program dosyalarını Harddisk'e yükleyince programdan/oyundan atma gibi problemler ortaya çıkıyor ki bu daha sinir bozucu.
Küçük bir not: Hatanın harddiskte değil de RAM'de olduğunu düşünen arkadaşlar olacaktır. 8 GB 2400 MHz'lik bir RAM'im var. Memtest'te soktum RAM tertemiz hiçbirşeyi yok.
Küçük bir not 2: Hatanın kesinlikle harddiskte olduğunu nasıl anladım derseniz. İlk önce harddiske Windows kurdum herhangi bir oyun açınca ve diski zorlayacak işlemler yapınca mavi ekran verip "Memory management" hata kodu alıyorum ve araştırmalarıma göre bu sadece RAM ve harddisk kaynaklı hatalarda ortaya çıkıyor fakat SSD'ye kurunca hiçbir şekilde böyle bir hata olmuyor.
Dipnot: Kullandığım yazılımlar orjinaldir. Sorunlar kesinlikle setup kaynaklı değildir. Bu aşamayı geçtik sanıyorum.
Dipnot 2: CRC error count hatasının tam ne olduğunu bilemiyorum araştırmalarıma göre @Recep Baltaş bunun için ya harddisk ya kablo ya da anakart da bir problem olduğunu yazmış çok ucu açık olduğundan da buraya sormak istedim bunun cidden benim sorunumla bir alakası var mı?
Ve bu değerleri ciddi anlamda okuyamıyorum. Değerler kötü mü iyi mi değerlendirir misiniz?

1602688690994.png

1602687961887.png

Dosya Ekleri

• 1602688736328.png
    1602688736328.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Interface CRC Error Count demek Ultra Dma modunda iken veri aktarım sırasında oluşan hataları gösterir. Diskin kablosunu değiştirmeyi başka SATA portuna takmayı deneyiniz.

Disk kablosu değiştirdim SATA portuda değiştirdim sorun yine devam etmekte.
Setup hangi aşamada hata veriyor peki? Steam'den HDD'e oyun kurmayı deneyin belki o zaman olur. Error Scan sekmesinden quick scan kapalı olarak yüzey taraması yapıp sonucunu paylaşınız.
Bir hatanın resmini paylaşınız.

Steam'den oyun kurarken de aynı efendim. Mesela Payday 2 oyununu kurmaya çalışıyorum geçenlerde "hasarlı disk" adı altında bir hata alıyorum.
Ekte verdiğim ekran görüntüsünde quick scan tikli değil.

Dediğim gibi diskte herhangi bir problem gözükmüyor HD Tune programında fakat diskin garantisi de yok. 3 seneyi geçiyor. Bu sebeple sanırım yeni bir harddisk alacağım teşekkürler yardımlarınız için.

MEMORY MANAGEMENT kodlu mavi ekran hatası aldığınızı söylemişsiniz minidump dosyaları paylaşınız.

Fakat ben bu hatayı sadece Windows'u HDD'ye kurduğumda alıyorum. Şu anda 120 GB'lık bir SSD'im var onu kullanıyorum. Herhangi bir Memory management hatası almıyorum.

Geri
Yukarı