Seagate 3 TB HDD alınır mı?

Bütçe
700₺
5400RPM ile 7200RPM farkı çok çok fazla değil. Ek olarak 7200RPM alırsan çok sesli olacaktır.

Emin misin bu şekild olduğuna eğer öyleyse RPM değerlerine bakmayacağım zaten halihazırda çalışan 1TB HDD var bende 7200 RPM ama ben sesten rahatsız olacak kadar birşey duymadım.

Emin misin bu şekild olduğuna eğer öyleyse RPM değerlerine bakmayacağım zaten halihazırda çalışan 1TB HDD var bende 7200 RPM ama ben sesten rahatsız olacak kadar bir şey duymadım.

Kasanızın ses yalıtımı iyi ise 7200RPM'de bile fazla bir şey duymazsınız zaten. sadece oyun için 7200RPM gereksiz bence.

Oyunlarda test videolarına bakıldığında 7200RPM vs 5400RPM pek farkı olmuyor, sadece video düzenleyecekse timeline da daha rahat eder ve Alt Tab hızlanır.

Evet ama gene de ben oyun oynayanlara 7200RPM öneriyorum. Başka türlü zorluk yaşarsınız.

Arkadaşlar şu şekilde ben grafikerim bazı grafik işlerimi evde bilgisayarımda yapıyorum lâkin çogu işimi şirkette çözüyorum zaten, çok fazla grafik işim olmaz ara sıra genel olarak oyun oynamak için alacağım eğer farkedecekse 7200 RPM almakta fayda var. Ben çok ince detaylara da takılan birisi değilim kulağıma 1 tık değil de 3 tık ses gelse de bunu pek takmam.

Evet ama gene de ben oyun oynayanlara 7200RPM öneriyorum. Başka türlü zorluk yaşarsınız.
Sadece 5 yıl sonranın oyunlarında texture problemi olabilir, oda çok hafif.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O attığınız HDD yenilenmiş duruyor. Ek olarak Seagate'den su bile alınmaz.

Konuda gelen önerilerden bu ikisinden birini almayı düşünüyorum o zaman dediklerim doğrultusunda hangisini almalıyım çok fazla şey söylendi üstüne.

@Samotne Ciasteczka teşekkürler hocam.

Geri
Yukarı