Seagate Barracuda 120 250 GB, 273 TL!

O halde sipariş verdim bile :)
Hayırlı olsun hocam. :) SSD'den gerçekten memnun kalacaksınız hiç şüpheniz olmasın. 2 haftadır kullanıyorum hızlar konusunda bir sorun yok hala. Dolduğu için SSD şu an 550 MB/s okuma ve 520 MB/s yazma alıyorum ama doluluktan ötürü o da. :) İlk aldığımda söylediği gibi 560 MB/s okuma ve 540 MB/s yazma almıştım.

IMG_20210201_132759.jpg

IMG_20210201_132822.jpg

HepsiBurada'dan nefret etmek için bir kaç sebep daha...

Hocam konudan bağımsız bir soru soracaktım. Ben Windows'u dengeli modda kullanıyordum. Ondan ötürü mü acaba 4K hızları düşük dedim ve en yüksek performansa aldım. Bir daha test yaptım Random 4K değerlerim arttı. Ne alakası var bu ikisinin acaba? :)
Hiçbir fikrim yok hocam, garip bir durum :D

@PossibleTurco yüksek performans modunda disk tam daimde çalışıyor. Performans modunda diskin ömrü daha uzun olsun diye öyle çalışıyor.
Anladım hocam demek ki ondan ötürü düşük çıkıyordu değerlerim. :) Bakın şimdi sonuçlar böyle oldu;
Ekran Görüntüsü (27).png

Şimdi yaptım 149 MB/s random okuma ve 145 MB/s random yazma değerleri çıktı. Yine benim SATA bağlantısı biraz özürlü olduğu için SSD'nin tam performansını alamıyorum. Malum SATA sürücüsü 2014'ten kalma ve laptop 2011 model. :)
Ekran Görüntüsü (17).png

Bu da dengeli modda yaptığım test. Daha düşük çıktı değerler.

Bu performans modu, bazen diski yarı uyku moduna alıyor.

Yüksek performans modunda disk hep açık.

Ondan uyanıp rastgele okuma hızı uyanana kadar vakit kaybedeceği için düşük çıkıyor olabilir.
Neyse en azından sorunun SSD'de olmadığını öğrendim. :)
Q1T1 yapar mısınız hocam bir de?
Ekran Alıntısı.PNG

Buyurun hocam yüksek performans modunda yaptım. Bu sefer okuma hızı daha yüksek çıktı Q32T1'de. Arkada birkaç programın da çalıştığını hesaba katarsak iyi bence.

Q1T1 ise böyle. Düşük gibi geldi bana. Yazma iyi ama okuma düşük. Belki de normal ben bilmiyorum. :)

@hakan yaeger

Yeni konular

Geri
Yukarı