Seagate Barracuda 120 değerleri nasıl?

Hocam bu ürünün sağlık ölçüm şekli de TBW değerinin yapılan yazmaya göre oranlanmasıyla düşüyor sanırım. Sağlıksız bir ölçüm yöntemi. Performansında bir sorun olmadığı sürece fazla takmayın derim. SMART verilerini de kontrol edebilirsiniz ara ara.

SSD bu :d
Hocam dün 560 MB okuma ve 540 yazma vardı. Bugün ise 550 okuma ve 520 yazma oldu. Gerçi olabilir her zaman aynı olacak diye bir şey yok. Testten teste değişebiliyor.
Hocam gelmişsiniz 99'a. Hayırlı olsun :)
Hocam siz benden fazla veri yazmışsınız %99 normal ama ben sadece 200 GB yazınca %99 garibime gitti.

Hocam dün 560 MB okuma ve 540 yazma vardı. Bugün ise 550 okuma ve 520 yazma oldu. Gerçi olabilir her zaman aynı olacak diye bir şey yok. Testten teste değişebiliyor.

Hocam siz benden fazla veri yazmışsınız %99 normal ama ben sadece 200 GB yazınca %99 garibime gitti.
Bende de yüksek ihtimal 200 GB olmadan 99 a düştü. İlk aldım hemen test vs yaptım %100 dü. Hdd sorun yaşadım 2-3 sefer format attım bu sırada tabi verilerim vs vardı 2 sefer sadece kendi yedeklerim olan 130 GB yazdım SSD ye. En son kurdum sorunları hallettim 300 GB geçmişti bi baktım 99 olmuş. %99.8 bile olsa %99 olarak gösteriyor bence. Normal geldi bana bu durum. 98 olma sürecine bakmak daha faydalı.

O da %99 diyor hocam. SMART değerleri aynı, bir değişiklik yok. Zaten çok veri yazmıyorum ben.
Bu modeli aldığınıza sevindim. 300 TL'ye çok güzel özellikleri var. Uzun ömürlü olacağını düşünüyorum diskin.

@hakan yaeger ile ben sürekli öneriyorduk. :ROFL:

Bazı arkadaşlar 300 TL'ye Patriot öneriyordu... Ben alırken indirimde olsa ben de Seagate 120 tercih ederdim.

Bu modeli aldığınıza sevindim. 300 TL'ye çok güzel özellikleri var. Uzun ömürlü olacağını düşünüyorum diskin.

Bazı arkadaşlar 300 TL'ye Patriot öneriyordu... Ben alırken indirimde olsa ben de Seagate 120 tercih ederdim.
Sıra bunda, biraz da forumun bitki örtüsü MX500 olsun :d

İş yerinde bir sistem için almıştım hocam. :) Phenom II X6 965 işlemcisi var mis gibi ama HDD yüzünden Celeron gibi çalışıyordu. Bunu takınca uçtu sistem. Basit ofis işleri için kullanıyoruz kendisini.
Ayrıca arkadaşlar bu Seagate Barracuda 120 ile ilgili bir yorum gördüm Amazon'da. Yazma hızı feci şekilde düşmüş söylediğine göre;
Ekran Alıntısı.PNG

Siz ne diyorsunuz hocam? @hakan yaeger

Son düzenleme:

Geri
Yukarı