Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM yerine 5900RPM çalışıyor

Okuma yazma değerleri 190-170MB/s gibiydi Crystal Disk Mark üzerinde, okuma yazma hızı test edilirken baktım yine 5900rpm gözüküyordu, bildiğim kadarıyla masaüstü diskleri genelde 5400rpm ve 7200rpm oluyor, WD harddisklerde intellipower var ama 5900rpm 7/24 güvenlik kamerası disklerinin dönme hızı diye biliyorum. 7/24 diske etiketini basıp barracuda olarak mı satıyorlar diyeceğim disk bilgisayar üstünde de ST1000DM010 olarak gözüküyor onu değiştirmek mümkün mü bilmiyorum, hoş gerçi bir ara eski ekran kartlarının ismini değiştirip sahte ekran kartları satıyorlardı dolandırıcılar belki o da mümkündür.
Hayır, bahsettiğiniz Wish adlı sitede oluyor. Harddiskte bir sıkıntı var mı onu da bilemiyorum. Değerler iyi lakin rpm olağandan düşük. Sizin bileceğiniz iş artık. İade ederseniz WD Blue alın. Seagate bir süre sonra bozuluyor.

Eğer almanız gereken performansı alıyorsanız disk testlerinde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Programlar daima doğruyu gösterecek diye bir kaide yok.
Belirttiğim gibi hocam badsector yok ve diskin okuma yazma hızları 190-170MB/s civarındaydı (Aynı harddiskte 200leri gören var ama sanıyorum sorun teşkil edecek bir fark değil aradaki fark) ama 3 farklı program 5900 gösterince insan kuşkulanıyor, bir tek Hard Disk Sentinel programının info kısmında 7200 yazıyordu zannımca o da model bilgilerini gösteriyor sadece aktif hızı göstermekten ziyade.

Belirttiğim gibi hocam badsector yok ve diskin okuma yazma hızları 190-170MB/s civarındaydı (Aynı harddiskte 200leri gören var ama sanıyorum sorun teşkil edecek bir fark değil aradaki fark) ama 3 farklı program 5900 gösterince insan kuşkulanıyor, bir tek Hard Disk Sentinel programının info kısmında 7200 yazıyordu zannımca o da model bilgilerini gösteriyor sadece aktif hızı göstermekten ziyade.
İade edin bence. Hem vicdanen rahatlarsınız. 😂

Belirttiğim gibi hocam badsector yok ve diskin okuma yazma hızları 190-170MB/s civarındaydı (aynı harddiskte 200leri gören var ama sanıyorum sorun teşkil edecek bir fark değil aradaki fark) ama 3 farklı program 5900 gösterince insan kuşkulanıyor, bir tek hard disk sentinel programının info kısmında 7200 yazıyordu zannımca o da model bilgilerini gösteriyor sadece aktif hızı göstermekten ziyade.

Merhabalar bende dün Hepsiburada sitesinden bu HDD'yi aldım fakat HD Tune programında 5900 RPM çalıştığını gördüm WD ile bunun arasında kaldığım için içim hiçbir şekilde rahat etmeyecekti bir de üzerine bunu görünce tam oldu. Benim aldığım dükkan farklıydı ama benim de 5900 RPM görmem iyice içime oturdu Seagate Barracuda'ların 5900 rpmlisi olanı görmedim kendimi böyle avutmaya çalışıyorum siz sorunu çözebildiniz mi iade mi ettiniz?

Kontrol ettim ve garanti süresi eylül 2019'da biten ürün satmışlar bana direkt olarak iade edeceğim daha da Hepsiburada'dan bir şey almam.

Yeni konular

Geri
Yukarı