İnternetten neden HDD alınmaz?

ranto008

Centipat
Hepsiburada sitesinden Seagate ST1000DM010 model harddisk aldım. İade etmek zorunda kaldım. Garantisi bitmiş ve üretim tarihi 2 sonra çıkıyor. Doğrulama sitesinden orijinal olmadığı çıkıyor. Bunun gibi başka site ve marka alanlarda yaşamış.
Seagate marka alacaksanız, paketini açmadan bunları yapın: Doğrulama kodunu ve garantisini sorgulayın.

Doğrulama kodu sorgulama: Label Validation Customer
Sitesine girin talimatları gerçekleştirin.

Garanti sorgulama: Garanti ve Yedekler | Seagate Destek Türkiye
Site girin talimatları izleyin.

Garanti sorgulama ile üretim tarihlerindeki arasındaki farka bakın bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla ben 2 TB'lık Seagate Barracuda 7200 RPM HDD'yi 2. el olarak 150-200 liraya almıştım mis gibi. Sağlık %100. Halen de öyle :) Sıfır aldığım NVMe %97'ye düştü bu düşmedi.

Hepsiburada sitesinden Seagate ST1000DM010 model harddisk aldım. İade etmek zorunda kaldım. Garantisi bitmiş ve üretim tarihi 2 sonra çıkıyor. Doğrulama sitesinden orijinal olmadığı çıkıyor. Bunun gibi başka site ve marka alanlarda yaşamış.
Seagate marka alacaksanız, paketini açmadan bunları yapın: Doğrulama kodunu ve garantisini sorgulayın.
doğrulama kodu sorgulama: Label Validation Customer
Sitesine girin talimatları gerçekleştirin.

garanti sorgulama: Garanti ve Yedekler | Seagate Destek Türkiye
Site girin talimatları izleyin.

garanti sorgulama ile üretim tarihlerindeki arasındaki farka bakın bakın.

Çok güzel sebepler, bir de şey kullanılmış olursa hile tarzı programlar Valorant gibi donanım sorgulayan PC'lerde sıkıntı çıkarır.(2. el alanlar için)

HDD'yi Mağazadan da alsanız durum aynı. Her zaman bozuk çıkma ihtimali var. Sonuçta bu ürünler mağazada üretilip hassas makinelerle raflara konmuyor. Mağazaya gelene kadar yine bir dünya kargo sürecinden geçiyor. Kargo sürecinde düşüyor, tekmeleniyor ve dahası.

Geri
Yukarı