Seagate Barracuda 2TB vs WD Caviar Green 2TB

Hocam çok teşekkürler. Anladığım kadarıyla siz bu disk işlerinden baya anlıyorsunuz size güvenip Toshiba P300 sipariş ediyorum şu an. Allah utandırmasın tekrardan tavsiyeleriniz ve açıklamalarınız için teşekkürler.
Anlama değil de bilgi birikimi diyelim. :) Senelerdir HDD'ler ile ilgileniyorum çünkü. Tabii şans işi bu işler. En sorun yaşatma ihtimali az üründe bile sorun çıkabiliyor. Bir sorun çıkarsa 2 hafta kayıtsız şartsız iade hakkınız var zaten.
Disklere baktım. Barracuda 7200.12 1TB muhtemelen bu 2010 üretimi bir disk, yani 11 senelik. Bir tane daha Seagate 1 TB gördüm o da Barracuda yazmasa da Seagate Desktop ST1000DM003 imiş. Üretim tarihi 2014'ün 12 ayı. İkisi de taş gibiler ama nazar değmesin. :)
7200.12 olduğu için sıkıntı yaşamamışsınız. :) Diğeri ise 14. nesil gibi duruyor.
Barracuda.jpeg

Disk bu zaten sanırım ikinci dediğiniz.

Anlama değil de bilgi birikimi diyelim. :) Senelerdir HDD'ler ile ilgileniyorum çünkü. Tabii şans işi bu işler. En sorun yaşatma ihtimali az üründe bile sorun çıkabiliyor. Bir sorun çıkarsa 2 hafta kayıtsız şartsız iade hakkınız var zaten.

7200.12 olduğu için sıkıntı yaşamamışsınız. :) Diğeri ise 14. nesil gibi duruyor.
Eki Görüntüle 977698
Disk bu zaten sanırım ikinci dediğiniz.
Tam olarak bu hocam. Denk getire getire en sorunsuz olan 12 ve 14.nesilleri mi denk getirmişiz? :)

@PossibleTurco Hocam önerdiğiniz Toshiba P300 2TB modelini aldım. Ses sıkıntı değil ancak titreşim sorunum var. Elimi klavye veya fareye koyduğum zaman hafif masaj gibi titreşim hissediyorum bu konuda da bir tavsiye verebilir misiniz ? (Ana konuyla alakasız bir soru ancak özel olarak sırf bu neden üzerine bir konu daha açmak istemedim.)

Geri
Yukarı