Seagate Barracuda HDD dosyaları birden tanınmıyor

Baran Teker

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci

1 x AMD Ryzen 5 5500 3.60GHz 6 Çekirdek İşlemci

Anakart

1 x Asus TUF Gaming A520M-Plus

Bellek

2 x Hikvision U10 Midnight HKED4081CAA2F0ZB2 8GB (1x8GB) 3200MHz DDR4 Ram

Ekran Kartı

1 x Asus Dual RX 6600 8GB 128Bit Ekran Kartı

SSD

1 x James Donkey JD512 512GB 3D Nand 2000/1500MB/sn NVMe M.2 PCI-E SSD
Arkadaşlar, ben hard disk aldım 5 ay kadar önce. Hard disk şimdiye kadar sorunsuz çalışırken bu son 2 aydır içindekileri tanımıyor ve hard diskte mevcut bir oyuna girmek istediğimde hard diskin olduğu D klasörü acıyor birden, hata kodu vb. bir durum yok. Hard diski çıkarıp taktıktan sonra düzeliyor, 1-2 haftaya tekrar aynı sorun. Kökten çözümü yok mudur? Her seferinde çıkarıp takacak mıyım? Hard disk linki: Seagate Barracuda 64mb 1tb 3.5 Harddisk St1000dm010 10021754 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Hard disk taraması yaptığımda 0 hata var error scen de ama sıkıntı varken yaptığımda kıpkırmızı.

Son düzenleme:
Barracuda serisinde sıkıntılar vardı sanırım, şöyle bir rehber görmüştüm.
Bu arada ben de 2TB ve 256MB cacheli modelini kullanıyorum, henüz sıkıntı yaşamadım ama yaşamayacağım anlamına gelmez.

Yapılabilecek birşey var mı diye sorarsanız, diski garantiye yollayın derim.

Barracuda serisinde sıkıntılar vardı sanırım, şöyle bir rehber görmüştüm.
Bu arada ben de 2TB ve 256MB cacheli modelini kullanıyorum, henüz sıkıntı yaşamadım ama yaşamayacağım anlamına gelmez.

Yapılabilecek bir şey var mı diye sorarsanız, diski garantiye yollayın derim.

Garantiye yollamak istiyorum ama kullanıcı hatası deyip bırakacaklar gibime geliyor.

Hocam bir de SATA kablosunu değiştirmeyi deneyin. Port veya kablo değişince düzgün çalışan disklere bizzat şahit oldum. Denemeye değer.

İlk olarak onu denemek istiyorum bende bozuk olsa 1 2 hafta idare edip edip bırakması tuhaf olurdu bence.
Bir de benim kasanın hard disk takma yeri öndeki 3 fandan en alttakine çok yakın ondan bir sorun teşkil eder mi bilginiz var mıdır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı