Seagate BarraCuda HDD yavaş çalışıyor

Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 2 TB'lık Seagate HDD kullanıyorum.

Kullandığım HDD Hepsiburada'dan aldım: Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk ST2000DM008 Fiyatı.
Geleyim konuya: Visual Studio code gibi ağır uygulamaları yüklerken indirme ve paket yükleme gibi yerler var oralara gelince HDD %100 çalışıyor ve arka tarafta hiçbir işlem yapamıyorum yani bir Google Chrome bile açamıyorum, kullanamıyorum yani sistem normal çalışırken normal işlemler yapılırken (Google, Discord vs. uygulumalar arkada açıkken HDD birden %50, birden %5 düşüyor; bu tarz karamsarlık da oluyor.) mesela bir yerden dosya aktarırken veya dosya alırken HDD 0-25 MB arasında 100 MB'lere falan ulaşmıyor. HD Tune programı ile test yaptım. Değerler görsellerdeki gibi. Hız testinde çok karamsar ani düşüşler, yükselişler. Bunlar bir sorun mu? Eğer sorun varsa garantiye göndereceğim. Ve Windows oyunlar vs. bütün her şey bu HDD'de kurulu.

Screenshot_27.png

Screenshot_28.png

Screenshot_26.png

Screenshot_29.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1 gblık dosya aktarıyorum 2. hddye gördüğün gibi hız en fazla 30 u gördü benim bildiğim bi 100e kadar çıkması lazım daha 1 senelik hdd yorulmuş hdd de değil.
Eki Görüntüle 703912

Eki Görüntüle 703947
rutin defrag nedir acaba
Eki Görüntüle 703953şuan google dan bir dosya indiriyorum 30 gblık o yüzden google yüksek çıkıyor şuanda pc biraz yavaş çalışıyor öyle büyük bir sorun yok
Diski kullanmadığınız bir zamanda Defraggler adlı programı indirip bu disk için bir analiz yürütün. Eğer çok fazla kırmızı nokta varsa Defrag, yani birleştirme işlemini yapın. Bu işlem hdd hızı ve içindeki veri miktarına göre saatler sürebilir.

Geri
Yukarı