Seagate Barracuda Pro HDD hızı düşüyor

aposh

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni aldığım laptopta Windows kurulumundan bir süre sonra HDD hızı düştü ve 3 MB/s'leri gördü. Bunun üzerine bilgisayara format atıp temiz kurulum yaptım, ilk başta yine 160 MB/s'leri gören hız testinden bir iki saat sonra HDD hızı tekrar düştü. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Sistem özellikleri:
Intel i7 10750H.
NVIDIA RTX 2060.
16 GB RAM.
256 GB SSD.
1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD SATA-3 7mm 128MB.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, Monster Tulpar T7 v20.2 modeli.
Abra sahibiyim ve 1 yıl önce aldım ve 4 ay falan kafa yorup en sonunda monster'ın laptop kontrol uygulamasının bu soruna neden olduğunu fark ettim. sen de bir dene ve açmadan test et ve eğer yine oluyor görev yöneticisinden restart at uygulamaya ve o ara hemen test et ve dene.

Video bile çektim. Buyur -- >
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abra sahibiyim ve 1 yıl önce aldım ve 4 ay falan kafa yorup en sonunda Monster'ın laptop kontrol uygulamasının bu soruna neden olduğunu fark ettim. Sen de bir dene ve açmadan test et ve eğer yine oluyor görev yöneticisinden restart at uygulamaya ve o ara hemen test et ve dene.

Video bile çektim. Buyur -- >
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet dediğini yaptım kontrol merkezini açtıktan sonra HDD okuma anında 1mb/s'ye düştü. Peki bunu kalıcı olarak nasıl çözüyoruz, Gcubridge'i sürekli kapatmamız mı lazım?

Evet dediğini yaptım kontrol merkezini açtıktan sonra HDD okuma anında 1mb/s'ye düştü. Peki bunu kalıcı olarak nasıl çözüyoruz, Gcubridge'i sürekli kapatmamız mı lazım?
Benim kullandığım sürümde 1 kere kapattığımda ve asla Laptop ısısına bakmadığım sürece hızım düşmüyor. Sanırım uygulama HDD ısısını almak için durmadan %100 kullanıyor bu da yavaşlatıyor. Yani Isı kısmına girmezsen hızın düşmez diye var sayıyorum senin de.

Benim kullandığım sürümde 1 kere kapattığımda ve asla laptop ısısına bakmadığım sürece hızım düşmüyor. Sanırım uygulama HDD ısısını almak için durmadan %100 kullanıyor bu da yavaşlatıyor. Yani ısı kısmına girmezsen hızın düşmez diye var sayıyorum senin de.

9-10 saattir Monster kontrol merkezini açmadan HDD'yi deniyorum şu ana kadar herhangi bir sorun çıkmadı, dediğin şekilde sorun çözüldü herhalde. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı