Seagate Barracuda ST2000DM008 vs WD Blue WD20EZBX

İkisi de SMR tabanlı olduğu ve hızları hemen hemen aynı olduğu için ses bakımından değerlendirmek lazım, o yüzden de WD iyidir.

Ama alıyorsanız/bulabilirseniz WD20EARZ kodlu olan modeli alın derim, bu CMR tabanlı.

Hangisini almalıyım? Fiyatı önemsemeyin. Hangisi iyi?
Seagate kullanıyorum, pişmanım.

Cmr ne hocam bilmiyorum sistem alıyorum onun yanında ekleme yapıyorum.
CMR (Conventional Magnetic Recording/Konvansiyonel Manyetik Kayıt) dediğimiz disklerde plakalar üzerine her veri bloğu ayrı ayrı yerleştirilirken, SMR (Shingled Magnetic Recording/Katmanlı Manyetik Kayıt) tipinde veri yoğunluğunu arttırıp üretim maliyetini düşürmek için üst üste -kiremit dizilişi gibi- yerleştirilir; aslında baktığınızda bu sistem faydalı gibi görünse de problem çıkarma ihtimali fazla olup nispeten daha yavaş bir sistemdir.

Cmr (conventional magnetic Recording/Konvansiyonel manyetik kayıt) dediğimiz disklerde plakalar üzerine her veri bloğu ayrı ayrı yerleştirilirken, smr (shingled magnetic Recording/Katmanlı manyetik kayıt) tipinde veri yoğunluğunu arttırıp üretim maliyetini düşürmek için üst üste -kiremit dizilişi gibi- yerleştirilir; aslında baktığınızda bu sistem faydalı gibi görünse de problem çıkarma ihtimali fazla olup nispeten daha yavaş bir sistemdir.

Yani sonra alıp kendim mi takayım hocam.

Geri
Yukarı