Seagate Barracuda vs WD Blue

MertDefne

Picopat
Daha fazla  
Uzun ömürlü ve dayanıklı hard disk hangisidir.
Seagate Barracuda veya WD Blue seçenekleri arasında kaldım. Kendim WD Black 1 TB 7200 RPM kullanıyorum. 2013 yılında aldım. Hala taş gibi sorunsuz çalışıyor. Fakat Black serisi internette yok. Bu seçeneklerden hangisi daha iyidir? Seagate Barracuda yorumlarda WD'ye göre daha az uzun ömürlü olduğunu gördüm.

Valla ikisinide kullandım ikiside güzel ve sorun yaşatmaz. Eski 8 senelik bilgisayarımda Seagate Barracuda 1 TB'lık model var hala ilk günkü gibi kullanıyorum. Sorunsuz çalışıyor hızıda düşmedi. Yeni PC'de 2 TB'lık modeli var sorunsuz şekilde kullanıyorum. İkiside sağlam köklü firma yani problem yaşatmaz. Fakat ileriye dönük olarak düşünecek olursanızda Sata SSD alın derim. Malum teknoloji gelişiyor herkes daha hızlı olsun istiyor. Mekanik diskler yavaştan rafa kalkıyor artık. Günümüz oyunlarında bile SSD şart olmaya başladı.

Uzun ömürlü ve dayanıklı hard disk hangisidir.
Seagate Barracuda veya WD Blue seçenekleri arasında kaldım. Kendim WD Black 1 TB 7200 RPM kullanıyorum. 2013 yılında aldım. Hala taş gibi sorunsuz çalışıyor. Fakat Black serisi internette yok. Bu seçeneklerden hangisi daha iyidir? Seagate Barracuda yorumlarda WD'ye göre daha az uzun ömürlü olduğunu gördüm.
Modelden modele değişir ancak, Seagate ürünlerinin WD'ye göre daha çok tamir, hata videoları ile karşılaştım. Bana göre WD en iyi tercih.

Vallahi ikisini de kullandım ikisi de güzel ve sorun yaşatmaz. Eski 8 senelik bilgisayarımda Seagate Barracuda 1 TB'lık model var hala ilk günkü gibi kullanıyorum. Sorunsuz çalışıyor hızıda düşmedi. Yeni PC'de 2 TB'lık modeli var sorunsuz şekilde kullanıyorum. İkisi de sağlam köklü firma yani problem yaşatmaz. Fakat ileriye dönük olarak düşünecek olursanızda SATA SSD alın derim. Malum teknoloji gelişiyor herkes daha hızlı olsun istiyor. Mekanik diskler yavaştan rafa kalkıyor artık. Günümüz oyunlarında bile SSD şart olmaya başladı.

SSD için Samsung 970 EVO Plus 1TB veya 500 GB bakıyorum. Hard disk için 2 adet ayrı 2 TB hard disk bakıyorum. Elimde WD SN550 Blue vardı. Ömrü 1 yılda %94'e indi.

Geri
Yukarı