Seagate Barracuda vs WD Blue

Bütçe
450TL

Wolf01

Decapat
Yer
On the island of Lian Yu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Halkla ilişkiler, Yazılımcı
Arkadaşlar gerek bu forumda gerek farklı yerlerde bir sürü yorum okudum. Genelde herkes farklı bir şey diyor ancak genel olarak WD Blue öneren daha fazla gibi. Şimdi öncelikle ses konusu benim için sorun değil. (Aşırı yüksek olmadığı sürece.) Ben zaten hoparlör değil kulaklık kullanmayı daha çok seven bir oyuncuyum. Offline oyunları daha çok oynuyorum ve oynadığım Online oyunlar zaten SSD'de kurulu. Performans farkı olarak aralarında çok fark olur mu sizce? Alacağım diski %90 oyun için kullanacağım.

Başlıkta da olduğu gibi sizce Seagate Barracuda mı, yoksa WD Blue mu? Farklı bir marka da önerebilirsiniz, şimdiden yazan herkese teşekkürler. Son olarak çok fazla da para harcamak istemiyorum bir HDD'ye. Bütçe maksimum 450TL.

İkisi arasından WD Blue ama ben olsam Toshiba P300 alırdım.

Peki sebebini belirtebilir misiniz? Yazınız için teşekkürler.
Hangisini ucuza bulursan onu al.

Aralarında 20-30 lira fark olduğu için performansa göre alacağım, yazınız için teşekkür ederim.
Ben olsam WD Blue alırdım.

Sebebini belirtebilir misiniz? Teşekkürler yazınız için. Ayrıca sizce hangisi uzun kullanımda daha çok götürür?

Peki sebebini belirtebilir misiniz? Yazınız için teşekkürler.

Aralarında 20-30 lira fark olduğu için performansa göre alacağım, yazınız için teşekkür ederim.

Sebebini belirtebilir misiniz? Teşekkürler yazınız için. Ayrıca sizce hangisi uzun kullanımda daha çok götürür?

WD Blue ile P300 neredeyse aynı fiyatta ve P300 bir tık daha üstün o yüzden. Uzun kullanımda WD Blue de P300 de götütür ama.

Diskleri çalışırken kasayı oynatmıştım. WD'de hemen bad sector oluştu ama seagate'te tek bir bad sector bile yok. Sapasağlam 2011'den beri çalışıyor. Diyeceklerim bu kadar.

Diskleri çalışırken kasayı oynatmıştım. WD'de hemen bad sector oluştu ama Seagate'te tek bir bad sector bile yok. Sapasağlam 2011'den beri çalışıyor. Diyeceklerim bu kadar.

Anladım yazınız için teşekkürler. Sanırım bu 2 seçenek arasından Seagate alacağım gibi. Çok sesli olacağını düşünmüyorum ki olsa bile benim için sorun yok. Performans olarak 2 HDD de birbirine çok yakın bazı özelliklerde Seagate bazılarında WD Blue daha iyi ve 10 üzerinden puanlama yapılsa(örnek veriyorum) birine 10/6 veriyorsam diğerine 10/5.5 - 10/5 veririm. Yani teknoloji birazda şans işi ancak hangisini alırsam alayım beni üzmeyeceğini düşünüyorum. Gene yaptığım araştırmalar da yazma/okuma konusunda yazma da WD Blue okuma da Seagate bir tık önde ama ben zaten alacağım diski sadece depolama alanı olarak kullanacağım. Oynadığım offline oyunlarda yükleme ekranlarında aşırı bekletmesin ve çok performans kaybı yaşatmasın yeter.(genel) yazan herkese teşekkür ederi görüp yazmayanlara da öyle. Konu kapanmıştır teşekkürler.

Anladım yazınız için teşekkürler. Sanırım bu 2 seçenek arasından Seagate alacağım gibi. Çok sesli olacağını düşünmüyorum ki olsa bile benim için sorun yok. Performans olarak 2 HDD de birbirine çok yakın bazı özelliklerde Seagate bazılarında WD Blue daha iyi ve 10 üzerinden puanlama yapılsa(örnek veriyorum) birine 10/6 veriyorsam diğerine 10/5.5 - 10/5 veririm. Yani teknoloji birazda şans işi ancak hangisini alırsam alayım beni üzmeyeceğini düşünüyorum. Gene yaptığım araştırmalar da yazma/okuma konusunda yazma da WD Blue okuma da Seagate bir tık önde ama ben zaten alacağım diski sadece depolama alanı olarak kullanacağım. Oynadığım offline oyunlarda yükleme ekranlarında aşırı bekletmesin ve çok performans kaybı yaşatmasın yeter.(genel) yazan herkese teşekkür ederi görüp yazmayanlara da öyle. Konu kapanmıştır teşekkürler.
WD Blue modeli biraz sesli çalışıyor. Onu yazmayı unutmuşum.

Geri
Yukarı