Seagate disk sağlığını gösteren program nedir?

Rezerve6

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Kajaani
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600, Galax SG RTX3080, ASUS B550M-K, Kingston Fury Beast RGB 32 GB RAM, 1 TB PNY CS2130, 1 TB 970 Evo, Corsair RM850
Selamlar, Seagate'nin disk sağlığını ve diğer verilerini gördüğümüz programı var mı? Kingston SSD Manager gibi.

Seagate SSD'mi kullanıyorsunuz? Yoksa HDD'mi? SSD kullanıyorsanız SSD GUI programını indirmeniz gerekiyor.
Eğer Seagate HDD'niz varsa HD sentinel kurmalısınız sağlığını öğrenmek için. Düz seatools programı sağlık göstermiyor. Sadece HDD'ye test falan yapmanıza yarıyor.
SSD kullanıyorum hocam hemen indiriyorum GUI olanı.
Seagate SSD'mi kullanıyorsunuz? Yoksa HDD'mi? SSD kullanıyorsanız SSD GUI programını indirmeniz gerekiyor.
Eğer Seagate HDD'niz varsa HD sentinel kurmalısınız sağlığını öğrenmek için. Düz seatools programı sağlık göstermiyor. Sadece HDD'ye test falan yapmanıza yarıyor.
Teşekkürler hocam aradığım GUI olanmış.🥰

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam aradığım GUI olanmış.🥰
Rica ederim hocam. :) Seagate Barracuda 120 aldınız siz de sanırım. O program ile işte disk sağlığı izleme, Firmware güncelleme, SMART testi yapmak gibi işlemleri yapabilirsiniz. :) En son sanırım 4.2.88 sürümü çıkmıştı Aralık ayında.

Rica ederim hocam. :) Seagate Barracuda 120 aldınız siz de sanırım. O program ile işte disk sağlığı izleme, Firmware güncelleme, Smart testi yapmak gibi işlemleri yapabilirsiniz. :) en son sanırım 4.2.88 sürümü çıkmıştı aralık ayında.
Yok hocam ben Q1 aldım Amazon'da indirimde iken. İndirim konusuna hızlarını atmıştım 😁

Yok hocam ben Q1 aldım Amazon'da indirimde iken. İndirim konusuna hızlarını atmıştım 😁
Şimdi fark ettim hocam. :D Bildirim gelmediği için görmemişim. Hızlarınız gayet iyi SATA 2 arayüzüne göre. QLC bellek olsa da SATA 2'de hızlı çalışacaktır yine. O testi tamamen boş haldeyken yapmışsınız. Şimdi biraz daha düşmüştür belki doldurduysanız. Bu Barracuda Q1'i kart yerine bir kutuya koyabilirlerdi sanki. Kart şeklinde bir kutu ile geliyor. Neyse hayırlı olsun hocam. :) Güle güle kullanın.

Bir de sizden ricam bir Flash ID yapabilir misiniz?
Phison Flash ID olanı indirin. O programdan diskinizi seçince tüm özelliklerini gösteriyor SSD'nin. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı