Seagate Expansion 14TB vs WD Elements 14TB

Sportif Pokemon

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD Elements 14TB 3.5" Taşınabilir Disk WDBWLG0140H
Birkaç gündür yüksek boyutlu harici HDD arayışındayım.

Aşağıda paylaştığım 2 ürün arasında kaldım. Gördüğüm kadarıyla WD Elements 5400 RPM ve Seagate Expansion 7200 RPM olarak çalışıyor. Bunun neyi ne kadar değiştireceğini tam olarak bilmiyorum. 8 yıldır Seagate Expansion 2TB kullanıyorum ve çok memnunum. Arada fiyat farkı olmasa gözüm kapalı Seagate alacağım ama aradaki 2,730 TL'ye değer mi bilemiyorum. Ayrıca bu ikisi dışında fiyatı maksimum 15,000 TL olan başka harici HDD önerileriniz varsa onları da incelemek isterim.

WD Elements 14TB

Seagate Expansion 14TB

Not: Büyük çoğunlukla 4K film arşivi yapmak için kullanacağım.

Google alıntısı '' RPM, dönüş hızını ifade eder ve disklerde genellikle daha yüksek RPM değerleri daha hızlı veri okuma ve yazma hızları anlamına gelir. Örneğin, bir sabit disk sürücüsü 5400 RPM hızında dönerken, daha yüksek performanslı bir sürücü 7200 RPM veya daha yüksek bir hızda dönebilir. ''

Madem 4K arşiv yapacaksın o zaman ne kadar yüksek rpm alırsan filmleri o kadar sorunsuz izlersin.

Bu arada gerçek 4K filmler 50GB dan filan başlıyor 100GB a kadar çıkıyor.
Siten sağlam mı ?

Google alıntısı " RPM, dönüş hızını ifade eder ve disklerde genellikle daha yüksek RPM değerleri daha hızlı veri okuma ve yazma hızları anlamına gelir. Örneğin, bir sabit disk sürücüsü 5400 RPM hızında dönerken, daha yüksek performanslı bir sürücü 7200 RPM veya daha yüksek bir hızda dönebilir. "

Madem 4K arşiv yapacaksın o zaman ne kadar yüksek RPM alırsan filmleri o kadar sorunsuz izlersin.

Bu arada gerçek 4K filmler 50GB'dan filan başlıyor 100GB'a kadar çıkıyor.
Siten sağlam mı?

Seagate olanın 16TB versiyonunu aynı satıcıdan ama N11 üzerinden 500 TL daha fazla vererek satın aldım. Bir siteden üyelik alıp yaklaşık 12 adet (toplam 700 GB civarı) 4K film indirdim ve bayağı memnun kaldım. Onun dışında davetiye gerektiren/gerektirmeyen torrent sitelerinden de indirme yapıyorum. Site ismi vermek yasak olabilir o sebeple isim veremeyeceğim.

Seagate olanın 16TB versiyonunu aynı satıcıdan ama N11 üzerinden 500 TL daha fazla vererek satın aldım. Bir siteden üyelik alıp yaklaşık 12 adet (toplam 700 GB civarı) 4K film indirdim ve bayağı memnun kaldım. Onun dışında davetiye gerektiren/gerektirmeyen torrent sitelerinden de indirme yapıyorum. Site ismi vermek yasak olabilir o sebeple isim veremeyeceğim.
Site ismi neden yasak olsun ki ? Ben uhdfilmindir i kullanıyorum. Aylık üyelik dediğine göre muhtemelen sende onu kullanıyorsundur. Yerim kısıtlı olmasa ve bütçe olsa bende 4K arşiv yapmayı düşünüyorum aslında.

Yalnız sitenin en büyük eksiği ing olan filmlerde altyazı desteği sunmuyor. Ham hali neyse onları atıyorlar.

Eskiden limitsizamca vardı. Hey gidi yiğit amcamız be. Altyazılı yüklerdi dosyaları. :)

Site ismi neden yasak olsun ki ? Ben uhdfilmindir i kullanıyorum. Aylık üyelik dediğine göre muhtemelen sende onu kullanıyorsundur. Yerim kısıtlı olmasa ve bütçe olsa bende 4K arşiv yapmayı düşünüyorum aslında.

Yalnız sitenin en büyük eksiği ing olan filmlerde altyazı desteği sunmuyor. Ham hali neyse onları atıyorlar.

Eskiden limitsizamca vardı. Hey gidi yiğit amcamız be. Altyazılı yüklerdi dosyaları. :)

Ben filmbol kullanıyorum. Şu ana kadar altyazısı olmayan bir filme rast gelmedim. Aradığım her filmi bulamasam da geniş bir arşivleri var.

Geri
Yukarı