Seagate FireCuda 520 1TB alınır mı?

distinct

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci

Amazon Almanya tarafından sağlanıyor, vergiler vs dahil 1961TL'ye denk geldi. PCI-e 4.0 destekli MSI Modern 14 dizüstüm için aldım. "Bu kadar vermişken..." diye başlayıp 2600 TL'ye 2TB PNY mi alsam diye giden kararsızlıklar yaşadım. Acaba doğru karar mı?

FireCuda'nın hızı 7 binlerde olmasa da karışık gerçek senaryo testlerinde, PCmark sonuçlarında WD SN850 vs Samsung 980 Pro gibi modellerle kapıştığına şahit oldum ve veri kurtarma garantisi vermesi hoşuma gitti. Yurt dışı alınan ürün Türkiye'de garantisi geçerli mi çok emin değilim ama pek lazım olacağını sanmıyorum. Zira Samsung 960 EVO 250GB kullanıyorum, hiç sorun çıkarmadı.

Sonuç olarak, fiyat iyi mi? Türkiye'de pek bulunan bir model değil sanırım. En ucuz 3500'lü fiyatlara gördüm çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim ülkemizde maalesef garantisi geçerli olmayacaktır. Ancak amazon ürünü temin ettiği yere sizin adınıza teslim edip tamir ettirip veya değiştirtip geri size teslim ediyor. Fiyat çok iyi görünüyor. 500Gb Tr fiyatı 3k 2Tb 8k bence alınır. Seagate ne kadar kötü olabiilir.

Bizim ülkemizde maalesef garantisi geçerli olmayacaktır. Ancak amazon ürünü temin ettiği yere sizin adınıza teslim edip tamir ettirip veya değiştirtip geri size teslim ediyor. Fiyat çok iyi görünüyor. 500Gb Tr fiyatı 3k 2Tb 8k bence alınır. Seagate ne kadar kötü olabiilir.
Ben de aynı mantıkla aldım. Fiyatı ucuz ama garip geldi. Tam da 1tb pcie 4.0 ararken denk geldim. Kaçırmak istemedim. Amazon hizmeti belli, daha önce amazon globalden aldıklarımda sorunla karşılaşmadım üzmez dedim. Yine de sorayım ve insanların haberi olsun indirimden diye konu açayım dedim.
1900 TL 1 TB için biraz fazla fiyat. Ama SSD iyi. PNY'den kastın CS3040 sanırım. Bu ondan çok daha iyi bir model. 1 TB alan senin için yeterliyse PNY alman saçma olurdu.
Hocam 1TB de gen4ler o fiyatlardan aşağı yok ki. Almışken bir kere alacağımlaptopa ve IOPS olarak da en az 3 yıl sistem hızında problem istemiyorum. Onun için gen4 desteklediğinden gen3 leri düşünmedim. Oyun vb. için değil sistem hızı için. Dizüstünü tamamen okul için kullanıyorum, bir de filmm youtube günlük işler tabii. Bundan dolayı kaliteli marka model düşündüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı