Çözüldü Seagate FireCuda 520 yazma hızı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merutodesu

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate Firecuda 520
Anakart
Asus Prime z690p d4
Birkaç ay önce bir bilgisayar aldım ilk kurup oynamaya başladığımda hiç takılma yoktu ama şimdi takılmalar oluyor. PUBG'de Ultra ayarlarda takılmazken şimdi orta ayarlarda bile takılmaya başladı. CrystalDiskMark'tan SSD'mi test ettim ve yazma değeri düşük çıktı olması gerekenden. Ekran kartı sürücüsü, BIOS, chipsetler hepsi güncel. Sizce bu takılmalar SSD'den mi kaynaklı yoksa başka bir sorundan mı yardımcı olabilir misiniz? Bu arada başka parçaların değerlerini görmek isterseniz belirtebilir misiniz?
SSD: Seagate FireCuda 520 500GB 5000/4400MBs

Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleme:
Çözüm
Tam ekran iyileştirmesi dediğiniz hangisi acaba?
Pubg Antremana gir, Alt tab at masaüstüne gel. Görev yöneticisini aç, Ayrıntılar yerinden PUBG'nin en fazla bellek kullanan exe'sini bul sağ tıkla dosya konumunu aç yap.
Exe'ye klasörde sağ tıkla özelliklerden uyumluluk yerine gel, tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak'ın tikini aç.
1667239226602.png

Not: Masaüstündeki exe'ye yaparsan bi işe yaramaz.
Pubg Antremana gir, Alt tab at masaüstüne gel. Görev yöneticisini aç, Ayrıntılar yerinden PUBG'nin en fazla bellek kullanan exe'sini bul sağ tıkla dosya konumunu aç yap.
Exe'ye klasörde sağ tıkla özelliklerden uyumluluk yerine gel, tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak'ın tikini aç.
Eki Görüntüle 1559100
Not: Masaüstündeki exe'ye yaparsan bi işe yaramaz.
Çok teşekkür ederim. Hem doku ve kenar yumuşatma yüksek hem de ultra da denedim. Takılmaların çoğu gitti. 😊

@12 taklalı Bmw E60 Peki sizce SSD değişmeli miyim? Yazma hızı 4400 vermesi gerekirken 2700 verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim. Hem doku ve kenar yumuşatma yüksek hem de ultra da denedim. Takılmaların çoğu gitti. 😊

@12 taklalı Bmw E60 Peki sizce SSD değişmeli miyim? Yazma hızı 4400 vermesi gerekirken 2700 verdi.
Hayır değiştirme. Normalinden düşük vermiş olabilir ama 2700 çok yüksek bir sayı. Ben 150mb okuma/yazma kullanıyorum, harddisk. Sata ssd alacam 500mb veriyor o'da, değiştirme ssd kaynaklı değil.

Geri
Yukarı