Seagate harici disk Veri Hatası Bilinmeyen 3,86 GB Başlatılmamış Hatası

ferdinec

Hectopat
2 yılı aşkındır kullandığım harici disk bilgisayarımın kilitlenmesi sonucu bir daha görünmedi.
Bilgisayar yönet kısmında diski başlat geliyor MBR. GBT dısk 2 olarak GBT seçiyorum Veri Hatası (döngüsel artıklık denetimi). Bilinmeyen 3,86 GB Başlatılmamış diye karşıma çıkıyor.
Harddiski başka bilgisayarda denedim aynı TV de denedim dosya eksikliği yada bozuk hatası veriyor. SATA bağlantısıyla da denedim olmadı.
Almaz olaydım, bulaşmaz olaydım bu markaya hiç bir fiziki müdahale yokken durduğu yerde gitti tüm arşivim yok oldu.
Lütfen aranızdaki çok değerli ustalardan yardım bekliyorum ilk taktığımda motor çalışıyor dıt ses çıkarıp kalıyor arşivimi nasıl kurtarırım? Ya da nasıl tamir edilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici Diskin kitlenmesi sırasında böyle durumlarla karşılaşılabiliyor. Çalıştığım yerde bu tarz sıkıntılarla çok karşılaşıyoruz. Kullandığın markanın yetkili servisine gönderirsen sorunu düzeltirler. Bildiğim kadarıyla 5 dk lık bir işi var.

Ankara da götüreceğim servis bilen var mı ? yada başka önerisi olan, harddisk ilk açılışta plak dönüyor, sonra çalışmayı durduruyor acaba kart mı yandı bilgisayar harddiske ulaşamıyor mu ?

Adsız.jpg

ustalar lütfen yardım recep bey nerdesin

Ekran Alıntısı.JPG

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
arkadaşlar disk normalde sürekli çalışması dönmesi gerekmez mi ? bu disk hemen duruyor acaba kartı yanmış da olabilir mi

yok mu fikri olan

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı