Seagate Harici Harddisk Adaptör Sorunu

mehmetalca35

Hectopat
Yer
Buca, İzmir, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Seagate Backup Plus 3.5" 2 tb harici harddisk'im var. Geçenlerde güç kablosu koptu. Bende laptop adaptörü taktım. (Belki olur diye :D) Sonra iş yerinden bir abi sağolsun açtı içini ve düzeltti. Eve geldim denedim. Çalışmadı. Yeni adaptör aldım yine çalışmadı. Sizce harddisk komple mi gitti yoksa sadece çeviricisi mi gitti.
Ve garantisinin olması lazım göndersem kabul ederler mi ?
@Recep Baltaş abi cevabını bekliyorum.

Cihazın standart adaptörü dışında bir adaptör taktığından dolayı USB-SATA devresini yakmış olma ihtimalin çok yüksek. Kutudaki disk çalışıyordur ama kutu bozulmuştur. Garantiye gönderebilirsin ama verilerini silebilirler. Veriler daha önemli ise diski kutudan çıkartıp SATA arabirimi ile kullanabilirsin.

Yedek alamam 2 tb harddiskte sadece 10 gb yer vardı. Garanti orijinal adaptörü ister mi? Sata ile kullanmayı denedim maalesef sata ile soket arasında uzunluk biraz fazla girmiyor. (Kutudan çıkarmadan denedim)
@Recep Baltaş

Cihazın standart adaptörü dışında bir adaptör taktığından dolayı USB-SATA devresini yakmış olma ihtimalin çok yüksek. Kutudaki disk çalışıyordur ama kutu bozulmuştur. Garantiye gönderebilirsin ama verilerini silebilirler. Veriler daha önemli ise diski kutudan çıkartıp SATA arabirimi ile kullanabilirsin.
Abi kusura bakma hortlatıyorum ama daha garantiye göndermedim harddiski. Başka bir harddisk kutusu alsam çalışır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı