Seagate HDD çok yavaş çalışıyor

kaganyaprakli17

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524321022
Arkadaşlar 2 adet Seagate Barracuda 3.5" 2TB SATA 3.0 64MB cache 7200RPM Harddisk'e sahibim.
1. olan çok düzgün çalışıyor fakat 2. olan çok yavaş dosya aktarımları vs yavaşladı bilgisayarı açarken hep fixing stage uyarısı veriyor. Bir süre kasamın kapağını açık kullandım ondan sonra böyle oldu. Bunu nasıl çözebilirim?

CrystalDiskMark uygulamasi ile ilk yavas calisan, sonra hizli calisan diski tarayin, hizlarini karsilastirin; eger fark cok ise HD Tune error scan yapin.

Arkadaşlar sorun hala çözülmedi harddiskin ismi gidip yerel disk oldu içindeki 1tb'lik verileri almam lazım kesinlikle kaybetmemem gerek ama okuma yazma hızı aşırı düştü napıcam bilemiyorum.
CrystalDiskMark uygulamasi ile ilk yavas calisan, sonra hizli calisan diski tarayin, hizlarini karsilastirin; eger fark cok ise HD Tune error scan yapin.
Hocam harddiskin ismi gitti ve yerel disk oldu. Diske giremiyorum şuan. İçinde 1TB'lik veri var önemli onları almam gerek ama okuma yazma hızı çok düşük. HDTune programıyla birşeyler denedim ama sonuç alamadım.
Arkadaşlar konu hala güncel. Yazma okuma hızı 200 normalde harddiskin biçimlendirdim 50-150 arası değişiyor ortalama. 250 GB veri koydum harddiske 40 dakikada tamamladı normal mi?

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    14,2 KB · Görüntüleme: 55
  • 2.png
    2.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 57
  • 3.png
    3.png
    13,4 KB · Görüntüleme: 48
  • 4.png
    4.png
    13,4 KB · Görüntüleme: 53
2.55 sürümü ile paylaşmışsınız sonucu 5.75 ile paylaşmanız gerekiyordu. Diskin sonuçları normal ama veri aktarma hataları çok fazla. Diskin kablosunu değiştirerek başlayın işe ve anakartta ki başka SATA portlarına takınız diski.

2.55 sürümü ile paylaşmışsınız sonucu 5.75 ile paylaşmanız gerekiyordu. Diskin sonuçları normal ama veri aktarma hataları çok fazla. Diskin kablosunu değiştirerek başlayın işe ve anakartta ki başka SATA portlarına takınız diski.

Hocam 5.75 Pro sürümüydü ve deneme sürümü bitmişti. Dediğinizi yaptım kabloyu başka SATA portlarına taktım hız yükseldi. Diğer disklerimde kullandığım kablo ile hızı düşük diskin kablosu farklıydı onu da yakın zamanda değiştireceğim.

Geri
Yukarı