Seagate HDD vs. WD HDD

Taylan Gürbüz

Hectopat
Yeni bir HDD alacağım fakat kararsız kaldım. 7200 RPM WD mi yoksa Seagate Barracuda almalıyım? Hangisi daha iyi veya artıları ve eksileri nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır Barracuda kullanıyorum ve çok memnunum. Tavsiye ederim ve yine kullanırım:) WD bir kere aldım ve maalesef kötü tecrübeler yaşadım. O yüzden kapıları kapattım ben WD'ye:)

Kişisel teste dayalı açıklamak gerekirse.
Evimde bir adet ortak depo niyetine kullandığım kasa var evdeki tüm kişisel bilgiler vs. içinde saklı bu kasada bir adet Samsung 500 GB ve bir adet Seagate 500 GB takılı ikisi de %90 civarında dolu söz konusu kasa elektrikler kesilmediği sürece sürekli açık konumda birçok cihaz bağlı sürekli okuma yazma yaparak 3 yıldır bu şekilde çalışmakta ve hiçbir sorun çıkarmadı.

Şimdiye kadar hiç WD kullanmadım fakat çevremde kullanan çok kişi var şimdiye kadar bir şikayetlerini duymadım.

Aslında biraz da şans işi yukarıdaki yorumları okumuşsunuzdur kimisinin WD ile kimisinin Seagate ile kötü anıları olmuş memnun olan da var hiç almasaydım diyen de.

Kişisel bilgisayarımda da yine Samsung ve Seagate kullanıyorum (imzadaki modeller) onlarda da bir sorun yaşamadım.

Yeni bir HDD alacağım fakat kararsız kaldım. 7200 RPM WD mi yoksa Seagate Barracuda almalıyım? Hangisi daha iyi veya artıları ve eksileri nelerdir?
Biri 3 tane WD diskin bozuldu asla almam diyor biri 3 tane Seagate diskin bozuldu asla almam diyor 😀

Genel olarak birkaç yerde Seagate diskin daha hızlı olduğu söyleniyordu. Ben de 10 senedir çalışan Seagate diskime güvenerek yine Seagate aldım. Gayet de memnunum.

Yine de bence ikisi de gayet iyi ve alınabilir markalar. İkisi de üzmeyecektir.

İkisiyle de hem iyi hem kötü deneyim yaşayanlar var.Sanırım sorun yaşama oranı ikisinde de çok yakın.İkiside alınabilir.Seagate kullanıyorum benim hiçbir sıkıntım yok çok şükür. :)

İnternette Western Digital disklerinin daha hızlı ve daha sessiz olduğu söylenir. Ben arkasındayım bu görüşün. Seagate asla almam.

Geri
Yukarı