WD HDD vs Seagate HDD

OrnitorenkPepsi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Monster Abra v15.2 modelim var ve şu anda SSD + HDD (depolama olarak) kullanıyorum ve Toshiba L200 1TB 8MB HDD'ye sahibim fakat ilk olarak HDD sığmıyor ( yanlardaki 2 vidaları tam oturtmadan sığdırmayı başardım ama laptop şişik bir durumda) ve HDD kullanımı durduk yere, %100 çıkıyor işlem yapmaya kalkışınca, ki çoğu sistem uygulamarım (Explorer.exe, masaüstü, görev yöneticisi ve Steam vs) donuyor.

Health testlerinin hepsini yapmama ve çok sağlıklı olmasına rağmen sanırım Toshiba'nın bu HDD'si sıkıntılı bu konuda.

Ben de,
- WD = WD 2,5 1tb Blue WD10SPZX 5400rpm 128mb Sata III Notebook Harddisk Pull Out Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor.
Ve.
- Seagate = Seagate St1000lm035 1 Tb 128 Mb Cache Sata 2.5'' Hdd - n11.com.

Aralarında kaldım çünkü bu tür donmaları yaşamak sıktı. Deneyimleri olan kişiler yardımcı olursa mutlu olurum. Teşekkürler şimdiden herkese. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Monster Abra v15.2 modelim var ve şu anda SSD + HDD (depolama olarak) kullanıyorum ve Toshiba L200 1TB 8MB HDD'ye sahibim fakat ilk olarak HDD sığmıyor ( yanlardaki 2 vidaları tam oturtmadan sığdırmayı başardım ama laptop şişik bir durumda) ve HDD kullanımı durduk yere, %100 çıkıyor işlem yapmaya kalkışınca, ki çoğu sistem uygulamarım (Explorer.exe, masaüstü, görev yöneticisi ve Steam vs) donuyor.

Health testlerinin hepsini yapmama ve çok sağlıklı olmasına rağmen sanırım Toshiba'nın bu HDD'si sıkıntılı bu konuda.

Ben de,
- WD = WD 2,5 1tb Blue WD10SPZX 5400rpm 128mb Sata III Notebook Harddisk Pull Out Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor.
Ve.
- Seagate = Seagate St1000lm035 1 Tb 128 Mb Cache Sata 2.5'' Hdd - n11.com.

Aralarında kaldım çünkü bu tür donmaları yaşamak sıktı. Deneyimleri olan kişiler yardımcı olursa mutlu olurum. Teşekkürler şimdiden herkese. :)
Toshiba HDD gerçekten aşırı yavaş. Bizim eski laptop ciddi ciddi 10 dakikada açılıp kendine geliyordu :D

WD ve Seagate markalarının ikisi de iyidir. Yanlız 5400 RPM yavaş olur. 7200 RPM olanlardan al.

Bendede aynı cihaz var alalı 1 hafta oldu sadece ssd ile kullanıyorum şuanda,o da malum hemen doldu :D Harddisk tavisyesi istiyorum f/p olarak ,birde garanti dışı oluyor mu biz montajı yaptığımızda ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı