Çözüldü Seagate HDD'de bad sectorler var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

coffeaddicted

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 6 yıldır kullanmış olduğum bir masaüstü bilgisayarım mevcut. Bilgisayarımda mavi ekran problemleri yaşıyorum. Günde ortalama 6 kez bilgisayar kendini yeniden başlatıyor (Fazla yüke girmezse). Masaüstünde bile 1-2 saniyelik takılmalar gördükten sonra şüphelenip harddisk kontrolü yaptım ve harddiskimde bazı uyarılar gördüm. Bu uyarılar şimdilik telaş yapmamı gerektirecek uyarılar mı? Bu harddiskim ne kadar süre beni götürür? Üniversite öğrencisiyim, yeni bir laptop almak için para biriktiriyordum. Şansıma böyle bir problemle karşılaştım ve masaüstü bilgisayarıma yeni bir disk almak da biraz dokunur açıkçası. (Not: HD Tune ile taramayı tamamlayamıyorum. Yarısına gelemeden tarama takılıyor ve ardından mavi ekran yiyorum. 4 kez tamamlamaya çalıştım ancak başarısız oldum. En fazla bu kadar doldurabiliyorum.)

Bilgisayar özellikleri:
Ekran kartı: Sapphire R9 270X Dual-OC.
İşlemci: Intel i5-4460.
Anakart: Gigabyte H81M-D2V.
Ram: Kingston 8 GB DDR4.
Disk: Seagate 3.5" 1 TB HDD ST1000DM003 SATA 3.0.

Yeni-Bit-Eşlem-Resmi.png

Yeni-Bit-Eşlem-Resmi-_2_.png

Çözüm
Sonuçlar pek iç açıcı değil. Zaten anlattıklarınız da tek başına oldukça kötü görünüyor. Verilerinizi yedekleyip olabildiğince çabuk bir şekilde değiştirmenizi öneririm diski. Özellikle bir öğrenci için veri kaybı zorlayıcı olacaktır.
Sonuçlar pek iç açıcı değil. Zaten anlattıklarınız da tek başına oldukça kötü görünüyor. Verilerinizi yedekleyip olabildiğince çabuk bir şekilde değiştirmenizi öneririm diski. Özellikle bir öğrenci için veri kaybı zorlayıcı olacaktır.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba, 6 yıldır kullanmış olduğum bir masaüstü bilgisayarım mevcut. Bilgisayarımda mavi ekran problemleri yaşıyorum. Günde ortalama 6 kez bilgisayar kendini yeniden başlatıyor (fazla yüke girmezse). Masaüstünde bile 1-2 saniyelik takılmalar gördükten sonra şüphelenip harddisk kontrolü yaptım ve harddiskimde bazı uyarılar gördüm. Bu uyarılar şimdilik telaş yapmamı gerektirecek uyarılar mı? Bu harddiskim ne kadar süre beni götürür? Üniversite öğrencisiyim, yeni bir laptop almak için para biriktiriyordum. Şansıma böyle bir problemle karşılaştım ve masaüstü bilgisayarıma yeni bir disk almak da biraz dokunur açıkçası. (not: HD Tune ile taramayı tamamlayamıyorum. Yarısına gelemeden tarama takılıyor ve ardından mavi ekran yiyorum. 4 kez tamamlamaya çalıştım ancak başarısız oldum. En fazla bu kadar doldurabiliyorum.)

Bilgisayar özellikleri:
RAM: Kingston 8 GB DDR4.

Eki Görüntüle 870610

Eki Görüntüle 870611

Verileri yedekleyip bir SSD almanızı öneririm.

Arkadaşlar merhaba, 6 yıldır kullanmış olduğum bir masaüstü bilgisayarım mevcut. Bilgisayarımda mavi ekran problemleri yaşıyorum. Günde ortalama 6 kez bilgisayar kendini yeniden başlatıyor (Fazla yüke girmezse). Masaüstünde bile 1-2 saniyelik takılmalar gördükten sonra şüphelenip harddisk kontrolü yaptım ve harddiskimde bazı uyarılar gördüm. Bu uyarılar şimdilik telaş yapmamı gerektirecek uyarılar mı? Bu harddiskim ne kadar süre beni götürür? Üniversite öğrencisiyim, yeni bir laptop almak için para biriktiriyordum. Şansıma böyle bir problemle karşılaştım ve masaüstü bilgisayarıma yeni bir disk almak da biraz dokunur açıkçası. (Not: HD Tune ile taramayı tamamlayamıyorum. Yarısına gelemeden tarama takılıyor ve ardından mavi ekran yiyorum. 4 kez tamamlamaya çalıştım ancak başarısız oldum. En fazla bu kadar doldurabiliyorum.)

Bilgisayar özellikleri:
Ram: Kingston 8 GB DDR4.

Eki Görüntüle 870610

Eki Görüntüle 870611

Bilgisayar çalışırken fişin cekilmesi veya kasanın hareket ettirilmesi yol açmış olabilir.
CrystalDiskInfo ile de bir deneyin; diskteki hata geçmişini HDD Regenerator ile düzeltilmiş bad sector'leri bile gösterir.

Seagate genelde kolay bad sector verir. Western Digital, Toshiba, Hitachi bunlar genelde daha dayanıklıdır.

UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION, MEMORY_MANAGEMENT.
Bu üç hatayı alıyorum fakat büyük bir çoğunlukla MEMORY_MANAGEMENT.
Herkesin dediği gibi HDD ölmüş (Şu an ölü değil ama sorsanız bir ışık görüyor ben söyleyeyim), nasıl bilirdiniz kendisini?

Son düzenleme:
İlk ikisi HDD ile ilgili olabilir fakat üçüncü genelde RAM ile ilgili olur. HDD değişimi sonrası mavi ekran sorununuz çözülmezse mavi ekranla ilgili bir konu açın, inceleyelim.

Geri
Yukarı