Seagate marka aldığım disk Hitachi çıktı

Selam. Ben de aynı site aynı mağazadan aynı ürünü aldım. Aynı senin gibi sonuçlar. 1600 gün çalışmış, ve Hitachi olarak gözüküyor. Birazdan iletişime geçeceğim. İade istemeli miyim?

Görüşüyorum, bana diyor ki yetkili servisten belge alın böyle olduğuna dair. Neyin kafası bu?
Konuştum, n11 yetkilisi bir numara verdi durum ile ilgileneceğiz dedi. Mağazaya mesaj attım, iade kabul etmezlerse tüketici haklarına başvuracağımı söyledim, postun sahibi de aynı şeyleri yapabilir. Gelişmeleri buraya yazarım, nerden düştük bu tuzağa yahu?
O da mı 1,600 gün çalışmış? Sebebini sorsana, neden 1,600 gün çalışıp "sıfır" satılıyor bu diskler...
Aynen öyle. Bana geldiğinde 20 kere açılıp kapanmıştı disk, ben de iki kez açıp kapattım 22 oldu. Ekran görüntüsünü bırakıyorum;

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-30_191352.png
    resim_2020-10-30_191352.png
    28,9 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
İyi akşamlar.Ürünü aynı mağazadan aldım.Ben de ürünü ilk aldığımda gözüme hıtachı yazısı ilişmişti ancak önem vermemiştim. hdd denizli horozu gibi sesler çıkarıyor. Sanki canavar taşıyla beton kesmeye çalışırmışcasına. Bende kontrol ettim ve 1823 gün çalıştıgını gözlemledim.İade işlemi başlattım umarım kabul edilir. Birşey sormak istiyorum ürünü denemek için birkaç oyun indirdim bu oyunlar herhangi bir sıkıntı oluşturur mu iade konusunda ?

Dosya Ekleri

• KANIT - 1.jpg
    KANIT - 1.jpg
    237,6 KB · Görüntüleme: 46
Görüşüyorum, bana diyor ki yetkili servisten belge alın böyle olduğuna dair. Neyin kafası bu?
Oyalama taktikleri. Aldığınız ürün çakma olduğundan dolayı ve tarih öncesi devirlerden beri sürekli kullanılıp posası bırakıldığından dolayı servis zaten bakmayacaktır.

Selam. Ben de aynı site aynı mağazadan aynı ürünü aldım. Aynı senin gibi sonuçlar. 1600 gün çalışmış, ve Hitachi olarak gözüküyor. Birazdan iletişime geçeceğim. İade istemeli miyim?
Tüketici hakem heyetine başvurun. Hakkınızı arayın. :)

Rehber:

Adamlar Hitachi'nin sağlamlığından faydalanıp HDD'yi Seagate olarak satıyorlar, resmen para hilesi bulmuşlar. Yetkili kurum/kuruluşlara başvurun, eğer daha fazla hasar vermek istiyorsanız N11'e mağazayı şikayet edebilirsiniz.

İyi akşamlar.Ürünü aynı mağazadan aldım.Ben de ürünü ilk aldığımda gözüme hıtachı yazısı ilişmişti ancak önem vermemiştim. hdd denizli horozu gibi sesler çıkarıyor. Sanki canavar taşıyla beton kesmeye çalışırmışcasına. Bende kontrol ettim ve 1823 gün çalıştıgını gözlemledim.İade işlemi başlattım umarım kabul edilir. Birşey sormak istiyorum ürünü denemek için birkaç oyun indirdim bu oyunlar herhangi bir sıkıntı oluşturur mu iade konusunda ?
Low Level Format olarak adlandırılan bir olay vardı, HDD içindeki tüm her şeyi geri dönemeyecek şekilde siliyordu bazı programlar mevcut onları yaparak iade edebilirsin.
Oyalama taktikleri. Aldığınız ürün çakma olduğundan dolayı ve tarih öncesi devirlerden beri sürekli kullanılıp posası bırakıldığından dolayı servis zaten bakmayacaktır.

Tüketici hakem heyetine başvurun. Hakkınızı arayın. :)

Rehber:
N11'e durumu bildirdim, mağazaya da mesaj attım ve iade kabul etmezseniz tüketici hakem heyetine başvuracağım dedim. direkt gönderin iade sağlayacağız dediler. yarın kargoya vereceğim, istanbuldan ankaraya gidecek. iade olayında sorun olmaz diye düşünüyorum, sorun olursa her türlü kanıtı çektim telefonumda duruyor. olayın peşini tabiki de bırakmayacağım.
Adamlar Hitachi'nin sağlamlığından faydalanıp HDD'yi Seagate olarak satıyorlar, resmen para hilesi bulmuşlar. Yetkili kurum/kuruluşlara başvurun, eğer daha fazla hasar vermek istiyorsanız N11'e mağazayı şikayet edebilirsiniz.
Anlamadım olayı, genel olarak herkesin hdd'si 1600 ve üstü gün çalışmış. Sanırım bir şirketin güvenlik kamerası dosyalarını sakladığı onlarca hdd vardı, ve onlar da bu ürünlere etiket basıp satıyor olmalılar. Başka açıklaması yok, eğer ki iade alırsam amazondan almayı düşünüyorum. Umarım aynı şeyi yaşamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı