Seagate ST500DM002-1BD142 Harddiskten gelen ses

Cinix

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selamun aleyküm.
Son günlerde ki gözlemlerim sonucunda harddiskimde bad sector olduğu kanısına ulaştım. Pek emin değilim aslında ama şimdi anlayacaksınız.
Şimdi ara sıra ETS 2 ve Battlefield 3 oynuyorum, ve son günlerde bu iki oyuna girdiğimde ve ortalama 1 saat kadar oynadıktan sonra harddiskten "tık-tık" diye ses gelip oyun ve bilgisayar bir süreliğine kilitleniyor. İşin ilginç yanı bu sorun sadece oyunlara girdiğimde oluyor. Bilgisayarı normal kullanırken,nette takılırken falan asla olmuyor. Sizce bu sorun yazılımsal mıdır yoksa donanımsal mıdır ? HD Tune ile tarama yaptım hiçbir sorun algılamadı.
Çözüm önerileriniz nelerdir ?

Teşekkürler.

HDD marka model; Seagate ST500DM002-1BD142

Evet oyunlarım orjinal.
Acaba format işleminin faydası olabilir mi ?

- Antimalwarebytes ile tarama yaptım
- ComBofix ile güvenli modda tarama yaptım
- Avast Internet Security ile tarama yaptım.
- Advanced System Care'ı denedim.

Ancak sonuç hala aynı.

Formatın fayda edeceğini sanmıyorum. Sorun HDD'den kaynaklı. Eğer Bad Sector kesinlikle varsa, o HDD'yi değiştirmenizde fayda var.
Evet biliyorum fakat kafama takılan şey, fiziksel bir sorun ise sadece oyunlarda değil de genel olarak bu sorunu yaşatmazmıydı?

Şunuda belirteyim; 1 hafta önce falan acronis disk director aracılığı ile C'den D'ye alan aktarmaya çalışırken yanlış bir işlem yaptım ve 500 GB Harddiskimden şuan yaklaşık 100 GB kayıp.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı