ST500DM002-1BD142 HD Tune Pro Drive Sonucu

gokuwashere

Hectopat
Herkese merhabalar, son 2 haftadır işten gelmemle kasayı sökmem, format atmam daha doğrusu bilgisayarla uğraşmam beni çileden çıkarttı. Yardıma ihtiyacım var. Şimdi sorunlarımı anlatıyorum.

Formattan önce svchost.exe %99 CPU kullanıyordu 1.000.000 bellek kullanımı gösteriyordu formattan sonra ise gözükmedi. Bu arada PC donuyor ve reset atıyordu.

Şimdiki sorunum oyunun ortasında veya internette gezerken bir anda harddiskten 'glık glık' diye bir ses geliyor, sanki bir şeye takılıyor da zorluyormuş gibi, daha sonrasında ses kesiliyor ve bilgisayar kendine geliyor.

3 saatte bir bunu yapiyordu (sürekli açıkken). Şimdi ise 15-20 dakikada donuyor bilgisayar.

NOT: PC dondunda reset çekersem 'disk boot failure insert system disk and press enter' hatası alıyorum sonra düzeliyor.
Kasayı açtım ve işlemci ve harddisk bildiğiniz yanıyor el sürülmüyor.

Şimdi ben termal macun ve kule tipi soğutucu ile işlemci sorununu çözeceğim fakat takıldığım nokta şu acaba harddiskim çöp mü olacak? SSD mi almam gerekecek, yoksa kablo olarak mı bir sıkıntım var?

Ben söküp tekrardan taktım kablolarda hiçbir problem yok. Forumda bu programı kullanıp sonuçlara bakmamı söylediler ve 2 adet sıkıntı çıktı. Şimdiden üşenmeyip okuyan bütün üyelere teşekkür ederim.

cats-crop.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı