Seagate vs WD 1 TB HDD

@RPM ban yedi diye biliyorum.
Edit: Yememiş sanırım. En son Salı günü bir konuya mesaj yazmış. 1 ay ban yedi diyen birisini görmüştüm o Salı gününden önce :D .

Ben WD tercih ettim, memnunum.

25 TL sıkıntı olmayacaksa BarraCuda;

Yoksa WD.

Ben seagate 1tb almıştım 5-6 ay önce. Bir sıkıntısı yok. Hatta garip bir şekilde bazı yüksek GB'lı oyunların Hdd'de Ssd'ye göre daha iyi çalıştırdığını gördüm. Oyum Seagate'ten yana.

İkisi arasından WD Blue, ben Toshiba P300 öneririm.
WD alacaksanız da satıcıya dikkat edin, WD'nin çok refurbished harddiski dolanıyor piyasada.

WD10EZEX al geç, Seagate çöplerine bakma. P300 de alma, ses sorunu var.

WD'den ne kadar alıyorsun? Ben de aynı işe girmeyi düşünüyorum.

Hem Barracuda, hem Caviar Blue, hem de HGST modelibilinmez kullandım. En iyisi Barracuda idi.

WD EZEX güzeldir.
Arkadaşlar attığım Seagate 5900 RPM imiş.
Peki 7200 RPM olan Barracuda modeli ile WD'yi karşılaştırırsak hangisi iyi olur?

Seagate ve WD markalarını çok görüyorum.
Sizce hangisi?
Seagate barracuda alın. İncehesap ın gaming gecelerinde oluyor 300 TL ye görmüştüm iki hafta önce.

WD alın geçin yav. Zamanında az sorun yaşatmadı bana bu Barracuda'lar. WD Blue kullanıyorum masaüstü sistemimde 1 TB çok sessiz çalışıyor ve performansı HDD'ye göre iyi. Seagate HDD işinde pekiyi değil. Eskiden iyi değildi şimdi nasıl bilemiyorum ama ben ön yargılı yaklaşıyorum açıkçası. Çünkü onlar yüzünden bir sürü fotoğrafım gitti. Bir sürü anım kayboldu. Birazını kurtardım ama yine de verilerim buhar oldu.

O yüzden WD al geç hocam. Uzun vadede sorun yaşatmaz. Seagate anca kapasite artırmakla uğraşsın dursun. Güya 2026'da 50 TB HDD üretecek. Önce şu HDD'leri adamakıllı bozulmayacak şekilde üretsin ondan sonra kapasiteyi artırsın.

Bu arada her ne kadar HDD konusunda nefret etsem de Seagate'den, SSD konusunda bundan sonra Samsung ile birlikte tercih edeceğim bir marka.

Geri
Yukarı