Seasonic SSR-650FX 650W 80+ Güç Kaynağı Nasıldır?

BLVD

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemimdeki kötü güç kaynağını değiştirmek istiyorum. Araştırmalarım sonucunda Seasonic SSR-650FX 650W 80+ Gold Focus Plus güç kaynağının beni tatmin edeceğinde karar kıldım. Ancak sizlere de danışmak istiyorum.

Eski kalitesiz güç kaynağım sistemde yığılmalara sebep olmaya başladı ve aynı zamanda fanından baya elektrik süpürgesi sesi geliyor. Seasonic güç kaynağı bu bahsettiğim şikayetlerimi gidermeme yardımcı olur mu? Sistemimle uyumlu çalışır mı? Donanım bilgim hiç olmadığı için ince eleyip sık dokuyarak doğru karar vermek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
  • Intel Kabylake Core i7 7700 3.6 Ghz. 1151P 8MB Box (65W) HD630
  • Asus Prime Z270-P 1151P DDR4 SES GLAN HDMI SATA3 USB3.1 ATX
  • CORSAIR Vengeance Led White 16GB(2x8GB) 3000Mhz DDR4 CL15 PC Ram
  • Kingston 2,5" A400 SA400S37 / 120GB 500/450 MB SATA3 SSD
  • Seagate 3,5" 1 TB 7200 RPM 64MB SATA3
  • Asus GTX1070 8GB GDDR5 256BIT DUAL 2xDP/2xHDMI/DVI (DUAL-GTX1070-8g)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca seçmiş olduğunuz model Gold sertifikalı verimli bir güç kaynağı. Bende uzun süredir Seasonic S12II-620 620W 80+ Bronze olanı kullanıyorum. Gerçekten kaliteli ve oldukça sessiz çalışıyor. İnanılmaz memnunum. Aslında sisteminize Seasonic M12 II 620W 80Plus Bronze olanı bile yeterli ama bütçeniz var ise seçmiş olduğunuz model daha iyi.

Ayrıca seçmiş olduğunuz model Gold sertifikalı verimli bir güç kaynağı. Bende uzun süredir Seasonic S12II-620 620W 80+ Bronze olanı kullanıyorum. Gerçekten kaliteli ve oldukça sessiz çalışıyor. İnanılmaz memnunum. Aslında sisteminize Seasonic M12 II 620W 80Plus Bronze olanı bile yeterli ama bütçeniz var ise seçmiş olduğunuz model daha iyi.
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Bütçem olduğu için gold alıp uzun süre rahat etmek istiyorum. Sistemi toplarken cahillik edip güç kaynağına önem vermedim. Son 1-1.5 aydır ses yapmaya başlamıştı ve bu beni çok rahatsız ediyordu. Derken şimdi performansa da etki etmeye başladı. Kullandığım uygulamalardaki performans düşüşleri gözle görülür olmaya başladı. Umarım bu güç kaynağı ile saydığım dertlerden kurtulurum...

Cevabınız için teşekkür ediyorum. Bütçem olduğu için gold alıp uzun süre rahat etmek istiyorum. Sistemi toplarken cahillik edip güç kaynağına önem vermedim. Son 1-1.5 aydır ses yapmaya başlamıştı ve bu beni çok rahatsız ediyordu. Derken şimdi performansa da etki etmeye başladı. Kullandığım uygulamalardaki performans düşüşleri gözle görülür olmaya başladı. Umarım bu güç kaynağı ile saydığım dertlerden kurtulurum...

Aslında bazen yapılan basit hatalardan biri de alım yaparken güç kaynağını önemsemeyip ucuza kaçılması. Zamanla insan öğreniyor. Kendini ıspatlamamış kalitesiz ucuz yollu güç kaynaklarına asla sistemimi emanet etmem. Elektriksel sorunlar dan dolayı sistemim niye zarar görsün niye böyle bir risk alayım :)

Aslında bazen yapılan basit hatalardan biri de alım yaparken güç kaynağını önemsemeyip ucuza kaçılması. Zamanla insan öğreniyor. Kendini ıspatlamamış kalitesiz ucuz yollu güç kaynaklarına asla sistemimi emanet etmem. Elektriksel sorunlar dan dolayı sistemim niye zarar görsün niye böyle bir risk alayım :)

Kesinlikle öyle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı