Seçim neden böyle oldu?

Nedeni belli: Kemal Kılıçdaroğlu. Seçim bitti. Artık önümüze bakmak lazım. Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi lazım. İmamoğlu başa gelmeli. Millet İttifakı'ndan DEVA, GP, SP ve DP şutlanmalı. Memleket, Zafer Partisi ittifaka katılmalı. 2028 seçimleri için çalışmalara derhal başlanmalı.

Sen Anadolu'yu almadıkça İzmir'den 65 alsan ne yazar.

Kılıçdaroğlu yerine Mansur veya Ekrem de aday olsaydı yine kazanamayacaktı ve muhtemelen Kılıçdaroğlundan daha az oy alacaklardı.

Ben muhalefetin elinden geleni yaptığına inanıyorum, onca TRT kısıtlamalarına rağmen.

Mağlubiyetin en büyük payı şüphesiz Kemal Kılıçdaroğlu'na ait. Adamda nasıl bir özgüven varsa onlarca seçim kaybetmesine rağmen Erdoğan'ı devirebileceğine inanarak seçime girdi. Bu adamın oy alması gereken kesimde hiçbir karşılığı yok. Sürekli seçim kaybetmiş birine tekrar tekrar oy verip farklı bir sonuç beklemek hayalperestlikten başka bir şey değildir.

Kılıçdaroğlu faturayı kendine kesmek yerine herkese sallayıp durdu. Sıfır öz eleştiri. Hadi bu adam arsız ve kaybetmesine rağmen koltuğundan kalkmıyor. Peki parti üyeleri ne işe yarıyor tam olarak? Kimse de "ağa sen ne ayaksın" diye sormuyor mu? Yoksa hepsi mağlubiyetten memnun mu? Bu adam bunca nakavta rağmen nasıl ana muhalefet partisi genel başkanı olarak göreve devam ediyor anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı