Çözüldü Secure Boot açınca bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RayerShade

Decapat
Merhabalar. Bilgisayarı Windows 11 yaptım Valorant oynamak için Secure Boot açtım MSI Click BIOS 5 var. Secure Boot'u açınca bilgisayar açılmıyor siyah ekranda kalıyor.

Çözüm
Hocam bios resetleyin banada dün aynı sorun olmuştu clear cmos u kısa devre yaptırdım anakartttan bios sıfırlandı bilgisayar ekranı geldi İnternete yazın çok konu var bios sıfırlamaya ilgili
Deneyeceğim sağolun.
Hocam BIOS resetleyin bana da dün aynı sorun olmuştu clear CMOS'u kısa devre yaptırdım anakartttan BIOS sıfırlandı bilgisayar ekranı geldi internete yazın çok konu var BIOS sıfırlamaya ilgili.

Onun yerine BIOS güncelledim çözüldü.
Konu sahibi sistemi komple yazarsa, uyumsuz parça hakkında bilgi edinebiliriz.

Faturayı arıyorum.
Konu sahibi sistemi komple yazarsa, uyumsuz parça hakkında bilgi edinebiliriz.

İşlemci Ryzen 5 3600
Ekran kartı MSI RX580 Armor 8G OC
Anakart MSI X570-A Pro
Kasa Frisby FC-9280G 650W 6xd. Rıng
SSD Samsung 970EVO 500GB
Hard disk Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM(ST1000DM010)
RAM XPG 8gbx1 3000MHz X4
Standard seçin hocam.

Standard seçili zaten.

Son düzenleme:
Faturayı arıyorum.

İşlemci Ryzen 5 3600
Ekran kartı MSI RX580 Armor 8G OC
Anakart MSI X570-A Pro
Kasa Frisby FC-9280G 650W 6xd. Rıng
SSD Samsung 970EVO 500GB
Hard disk Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM(ST1000DM010)
RAM XPG 8gbx1 3000MHz X4

Standard seçili zaten.
GPU-Z indirip UEFI tik işaretli mi bakar mısınız? İşaretlidir muhtemelen. BIOS güncel değilse bir güncelleyin.

Hocam bios resetleyin banada dün aynı sorun olmuştu clear cmos u kısa devre yaptırdım anakartttan bios sıfırlandı bilgisayar ekranı geldi İnternete yazın çok konu var bios sıfırlamaya ilgili
Deneyeceğim sağolun.
Hocam BIOS resetleyin bana da dün aynı sorun olmuştu clear CMOS'u kısa devre yaptırdım anakartttan BIOS sıfırlandı bilgisayar ekranı geldi internete yazın çok konu var BIOS sıfırlamaya ilgili.

Onun yerine BIOS güncelledim çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm
Sırf açılmama korkusundan secure boot açamıyorum. Hiç ekran gelmeyeninden tut anakartın pilini çıkarmasına rağmen açılmayan sistemleri okudukça valorant oynayasım gelmiyor. :)

Sırf açılmama korkusundan secure boot açamıyorum. Hiç ekran gelmeyeninden tut anakartın pilini çıkarmasına rağmen açılmayan sistemleri okudukça valorant oynayasım gelmiyor. :)
Sorun şu bana da oldu secure boot açılınca takılı olan harddisk/ssd görünmüyor dolayısıyla sisteme girilmiyor.Siz deneyin size de olursa tekrar kapatarak girebilirsiniz.

Geri
Yukarı