Secure Boot açmak bilgisayara zarar verir mi?

Selam! Artık Windows 11'e geçmenin vakti geldi diye düşünüyorum. Windows 11'e geçmek için bende tek bir ayar kapalı, Secure Boot. Duydum ki bu ayarı açanların bazılarının bilgisayarı daha açılmıyormuş bile. Secure Boot açmak zararlı mı?

Son düzenleme:
Özelliğin bir zararı yok fakat bazı Gigabyte anakartlarda görüntü alınamamasına sebep oluyordu. Sorunlu bir anakarta sahipseniz sorun yaşayabilirsiniz.

Hocam bu dediğiniz doğru mu? Bende Gigabyte anakartta Secure Boot özelliğini açtım. Şu anda görüntü alınmaması gibi sorunlar yaşıyorum. Kapatırsam düzelir mi?

Hocam bu dediğiniz doğru mu? Bende Gigabyte anakartta Secure Boot özelliğini açtım. Şu anda görüntü alınmaması gibi sorunlar yaşıyorum. Kapatırsam düzelir mi?

Nasıl kapatacaksınız ki? Sorun da orada zaten. Bir kere Secure Boot açıp o görüntü alamama sorununu yaşadıktan sonra servislik oluyor anakart ya da UEFI destedği olan bir kart takacaksınız tekrar görüntü alabilmek için.

Nasıl kapatacaksınız ki? Sorun da orada zaten. Bir kere Secure Boot açıp o görüntü alamama sorununu yaşadıktan sonra servislik oluyor anakart ya da UEFI destedği olan bir kart takacaksınız tekrar görüntü alabilmek için.

Ekran kartımda UEFI desteği mevcut. Bilgisayarımın Power tuşuna bastıktan sonra PSU şalterini hızlıca açıp kapatıyorum ve bilgisayar böyle açılıyor.

Geri
Yukarı